Вівторок, 7 Травня

Оксамитовий сезон вважається одним із найбільш сприятливих періодів для поїздки на море за багатьма показниками.  Завдяки відповідному клімату і природним даним на Арабатській Стрілці, в Кирилівці та Бердянську склалися відмінні умови для відпочинку у вересні, при цьому кожна здравниця має свої переваги, повідомляє Дніпро Регіон з посиланням на матеріал г/б “Фазенда”.

Під оксамитовим сезоном на Азовському морі зазвичай розуміють вересень.  По суті сюди відносяться і останні числа серпня після святкування Дня Незалежності України, який є вихідним днем.  Закінчення цього періоду залежить перш за все від погоди і може припасти навіть на останню декаду місяця.  В цілому, на всіх трьох курортах якихось відмінностей в часових рамках оксамитового сезону немає.

Погода, температурний режим і особливості моря на курортах

Медики одноголосно стверджують, що для відпочинку на морі оксамитовий сезон підходить якнайкраще і пов’язано це в першу чергу з погодними умовами.  Починаючи з кінця літа спека поступово спадає, сонячні промені стають не такими палючими і небезпечними і дозволяють більше часу проводити саме на узбережжі.

Середня денна температура повітря на всіх трьох рекреаціях у вересні становить близько + 25-27 ⁰С і переноситься набагато легше, ніж літня спека.  Не потрібно більшу частину дня проводити в чотирьох стінах номера, рятуючись від небезпечного ультрафіолету.  Навпаки, практично весь день можна присвятити пляжному відпочинку.

Завдяки невеликій глибині Азовське море за літо дуже добре прогрівається.  Оскільки у вересні зберігається досить тепла погода, зокрема вночі, вода в морі істотно не охолоджується і тримається приблизно на рівні + 23-25 ​​⁰С.

При цьому море в Кирилівці вигідно відрізняється універсальною глибиною в будь-якому районі: воно мілке вздовж декількох метрів від берега, але вже в 10-15 м можна спокійно плавати.  Тут практично немає водоростей, на відміну від Арабатської Стрілки, і вкрай рідко бувають медузи.

Бердянськ стоїть на березі однойменної затоки, так само, як і початок Арабатської Стрілки в селі Генгірка омивається Утлюкським лиманом.  У практичному сенсі це означає, що глибина тут більше підходить дітям, ніж дорослим.  На початку осені море тут тепліше через маленьку глибину, але охолоджується значно швидше.  Тому на Арабатці найкращим місцем для відпочинку в оксамитовий сезон стане село Щасливцеве, оскільки в Стрілковому в цей час частіше трапляються шторми і сильніший вітер.  Так що Стрілкове восени підходить більше для риболовлі, ніж для спокійного відпочинку.

Зважаючи на наявність досить великого морського порту в Бердянську якість води явно страждає.  Тому для комфортного і «корисного» відпочинку в оксамитовий сезон в цьому регіоні краще віддати перевагу Бердянській косі.

Зниження туристичного потоку і вільні пляжі

Ще один істотний плюс оксамитового сезону – значне зменшення кількості туристів.  Азовське узбережжя традиційно вибирають відпочивальники з дітьми, яких влітку тут дуже багато.  З настанням нового навчального року на пляжах зустрічаються хіба що батьки з карапузами або дітьми дошкільного віку, і то досить рідко.

Зниження туристичного потоку призводить до розвантаження пляжів.  Навіть ті локації, які в високий сезон зазвичай бувають переповнені, наприклад, центральний пляж в Кирилівці, в вересні виглядають напівпорожніми.  Немає ніякої необхідності заздалегідь займати місця під навісами і не потрібно шукати, де б приткнутися, щоб нікому не заважати.  З тієї ж причини стає чистішим пісок.

Пляжі Кирилівки мають деякі переваги.  У порівнянні з міськими пляжними зонами Бердянська вони просторі і пологі, а на відміну від локацій на Арабатській косі з жовтим піском і місцями досить великою черепашкою, покриті білим піском дрібної фракції з домішкою подрібненого черепашнику.

Серед трьох курортів програє Бердянське узбережжя: в районі набережної пляж як такий відсутній, а на інших ділянках він переважно вузький.  Для того, щоб провести час з комфортом, знову-таки необхідно їхати на Бердянську косу.

Житло та знижки на розміщення

Більшість готелів і баз відпочинку на Азовському морі продовжують працювати у вересні і тільки деякі закриваються із завершенням високого сезону.  В умовах меншого попиту об’єкти приваблюють туристів хорошими знижками на розміщення.

По суті, вересень – це справжній зорепад цін, під час якого хороший номер «Люкс», оснащений всім необхідним для комфортного відпочинку, включаючи повний санвузол, сучасні меблі і нову техніку, можна зняти за істотно зниженою ціною.

В середньому, знижки на житло у вересні досягають близько 30-50% від вартості в розпал сезону по всіх курортах, особливо це видно на прикладі дорогих комфортабельних номерів, оскільки вони в першу чергу стають більш доступним і затребуваними.  Таким чином, можна не тільки добре відпочити, але і непогано заощадити.

З огляду на відсутність ажіотажу, відпочивальники можуть спокійно обрати номер на свій смак.  У пік сезону це не завжди можливо, оскільки багато номерів просто заброньовані наперед.

Розваги та інфраструктура

Їхати на Азовське море у вересні заради розваг точно не варто.  Кінець активного курортного сезону автоматично повідомляє про те, що розваги, а разом з ними і більшість курортної інфраструктури поступово згортаються.

Якщо хочеться відвідати аквапарк, про те чи він працює, краще дізнатися заздалегідь по телефону.  Частково можуть працювати дельфінарії і луна-парки, але переважно лише на початку вересня.

У якості розваг варто розглядати те, що пропонується в рамках бази відпочинку: басейн, більярд, сауни, настільний теніс, ігрові містечка для дітей та інше.

На багатьох базах відпочинку працюють власні кафе і продуктові магазини і це вихід для тих, хто не хоче морочитися з цим, оскільки даний сегмент курортної інфраструктури теж заморожується до наступного сезону.

При цьому потрібно пам’ятати, що Бердянськ – досить велике місто і навіть в міжсезоння і взимку життя тут не зупиняється.  Магазини, ринки, кафе, банкомати та аптеки, а також зоопарк, – все це функціонує в звичайному режимі.  Але тих, хто планує відпочивати на Бердянській косі, чекає затишшя.

З огляду на селищний статус Кирилівки тут теж є інфраструктура, яка працює цілий рік, сконцентрована в центральній частині: аптеки, магазини, ринок, банкомати і один супермаркет, розташований на в’їзді в селище.  Переважна більшість кафе і барів працюють максимум до кінця першої декади вересня, але альтернативу їм можуть запропонувати бази відпочинку з власними кафе, їдальнями та магазинами.

На Арабатській Стрілці подібне рішення в умовах згорнутої інфраструктури є тільки на великих базах відпочинку, наприклад, в готельно-розважальному комплексі «PapaDeMore», де працює свій супермаркет.  У селах на косі продовжують працювати деякі дрібні магазини, але з великою часткою ймовірності за необхідними продуктами доведеться їхати в Генічеськ.

У той же час, такі природні пам’ятки, як гарячі джерела і рожеве озеро, цілком можна відвідати і в оксамитовий сезон.  При цьому на власному авто можна безпроблемно дістатися до них і з Кирилівки – це близько 1 години їзди. З Бердянська їхати вже понад дві години в одну сторону, тому мало хто з відпочивальників збереться в подібну поїздку під час відпочинку.

Те ж саме стосується і таких варіантів організації дозвілля, як відвідування заповідника «Асканія Нова» та острова Бірючий.

Як дістатися

Відпочивальники, які мають у своєму розпорядженні власні автівки, цим питанням практично не задаються.  На допомогу їм навігаційні системи для автомобільних подорожей і сучасні телефони, оснащені GPS-навігацією.

Тим, хто їде на відпочинок на громадському транспорті, варто врахувати, що затребувані під час курортного сезону приватні перевізники з приходом вересня практично перестають курсувати.  Таким чином, найпоширенішим способом проїзду стають поїздки на регулярних рейсових автобусах від автовокзалів, а також на пасажирських поїздах.

На автобусі до Кирилівки можна доїхати з Дніпра, Запоріжжя та Мелітополя.  З інших міст зручно добиратися на автобусі або поїзді з пересадкою в Мелітополі.  Контакти перевізників можна знайти на сайті проекту «Кирилівка.Укр».

На Арабатську Стрілку потрібно їхати на автобусі з пересадкою в Генічеську або на поїзді з пересадкою в Новоолексіївці.

У Бердянську цілий рік досить добре налагоджено автобусне і залізничне сполучення з багатьма містами.

Слід врахувати, що із завершенням літа кількість рейсів зазвичай скорочується і в розкладі транспорту можуть бути зміни.  Також, за можливості варто заздалегідь домовитися про подальший трансфер з базою відпочинку, якщо така послуга надається.

Нагадаємо, раніше ми писали про  амарант — корисні та лікувальні властивості

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

0 0 голосів
Рейтинг статті

Раніше ми писали:

Дивіться ще

Підписатися
Сповістити про

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
wpDiscuz
0
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: