Неділя, 28 Квітня

У Держагентстві водних ресурсів України повідомили, що цього року в країні мають скоротити використання води. Її рівень в річках впав на метр-півтора, скорочуються запаси. За словами в.о. глави держагентства Михайла Хорєва, обмежувальні заходи не пов’язані з подачею води. Першою на собі відчує водний дефіцит агросфера, повідомляє Дніпро Регіон з посиланням на прес-службу Держводагентства.

Хорєв пояснює, що у кожного користувача-аграрія є погодження на спеціальне використання води. Існують певні ліміти – саме вони й мають зменшитися на деякий період. Мова йде про зрошення – підведення води до полів, де не вистачає вологи. А в Україні стрімко збільшується кількість регіонів, де без зрошення вирощувати культури неможливо. Херсонська область взагалі може перетворитися на пустелю. Там аграрії заповнюють зрошувальні системи не з річок, а з штучних водойомів, запаси яких теж скорочуються.

«У нас цього року була дуже посушлива зима та осінь, і зараз навесні практично не випадає жодних опадів. Десь маленький дощик … Цього недостатньо, щоб наситити ґрунт, який і так за час зими був абсолютно висушений», – говорить начальник басейнового управління нижнього Дніпра Ігор Андрієнко.

Такого осінньо-зимового періоду не було останні 120 років, стверджують експерти. Рівень води у Дніпрі стрімко падає. Та ж сама ситуація з Россю, Сулою, озером Свитязь, Шацькими озерами, пересихають і колодязі.

Через те, що аграріям доведеться скоротити використання води для поливу – не буде й рекордного врожаю – прогнозують фахівці. За найпесимістичними прогнозами екологів, через глобальне потепління степ дійде до Києва вже через 20 років. А через півстоліття Дніпро може обміліти вдвоє.

Нагадаємо, раніше ми писали, В Україні зростає онлайн-торгівля фермерськими продуктами

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

0 0 голосів
Рейтинг статті

Раніше ми писали:

Дивіться ще

Підписатися
Сповістити про

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
wpDiscuz
0
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: