П’ятниця, 3 Травня

Батьки з дитинства нас переконували, що рідкі страви на обід потрібно їсти обов’язково, інакше будуть проблеми з травленням. Чи дійсно це так? З цим допоможе розібратися Дніпро Регіон.

Традиція їсти суп

Суп – це рідка страва, у складі якої не менше від 50% рідини. Супи поширені в багатьох країнах. Вважається, що супи стали готувати не більше 400-500 років тому, з появою вогнетривкого, хімічно нейтрального посуду.

В Україні рідкі страви відомі дуже давно. Гарячі супи зігрівали і тамували голод, слугували прекрасним засобом від похмілля. Як відомо, найулюбленіші українські перші страви – це борщ і капусняк. Також здавна готували у нас круп’яні супи, м’ясні і рибні юшки. Слово «суп» на території Росії і України з’явилося в побуті за Петра I, який привіз його з Франції разом зі стравами французької кухні.

У радянський час перша страва становила основу повноцінного обіду. Досі збереглася традиція подавати на обід спочатку закуску, потім суп, друге і десерт. Жоден обід в шкільних і дитсадкових їдальнях не обходиться без першої страви.

Сьогодні відомі народи, у традиції яких немає перших страв. Деякі наші співвітчизники не їдять супи роками просто тому, що не люблять. Але чи потрібно на обід їсти суп?

Користь чи шкода

Про корисні властивості перших страв ведеться безліч суперечок. Одні стверджують, що суп – дієтичний продукт, особливо корисні бульйони. Недарма бабусі відпоювали курячими бульйонами онуків, які хворіють простудними захворюваннями. Бульйон також корисний під час відновлення після операцій. Але існують також і противники перших страв. По-перше, стверджують вони, під час варіння бульйону з м’яса виділяються речовини, шкідливі для організму. По-друге, рідина, яка присутня в супах, вимиває шлунковий сік, в результаті їжа погано перетравлюється.

Зі слів експертів, часто пов’язують відсутність в раціоні перших страв з гастритом. На жаль, сьогодні це захворювання є практично у кожного незалежно від того, чи їсть він на обід рідкі страви. Всі продукти, які населення зараз вживає в їжу, залишають бажати кращого. Що стосується супу, то їсти його зовсім не обов’язково, як і будь-яку іншу страву. Ба більше, перші страви посилюють кислотоутворення. А тому вони корисні лише людям з низькою кислотністю. Якщо ж у людини виразкова хвороба, захворювання 12-палої кишки або запалення шлунка з підвищеною кислотністю, супи, навпаки, протипоказані.

Важливо, щоб у щоденному раціоні у людини обов’язково були присутні м’ясо, молоко, кисломолочні продукти, яйця, крупи, овочі та фрукти. А чи будуть ці продукти в складі супу або будь-яких інших страв – не має значення».

Якщо ж ви не можете жити без супу, прислухайтеся до порад гастроентеролога:

  • суп повинен бути не дуже гарячим і не дуже холодним;
  • небажано щоб перша страва була гострою;
  • варіть суп не на жирному бульйоні. Краще для цього брати курку, а не свиняче м’ясо або кістки;
  • під час варіння супів уникайте приправ, що містять хімічні харчові добавки, швидкорозчинних супів з пакетиків і бульйонних кубиків. Такі продукти чинять токсичну дію на організм;
  • не рекомендується також під час варіння супу робити «засмажку» на соняшниковій олії, тому що при цьому утворюються трансжири, шкідливі для організму.

Також ми розповідали: 5 фактів про шкоду та користь чіпсів.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

0 0 голосів
Рейтинг статті

Раніше ми писали:

Дивіться ще

Підписатися
Сповістити про

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
wpDiscuz
0
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: