Субота, 23 Листопада

22 липня Уряд України прийняв постанову, якою затверджуються Правила утримання та збереження полезахисних лісових смуг, розташованих на землях сільськогосподарського призначення, повідомляє Дніпро Регіон.

В Україні лісосмуги займають площу близько 440 тис. га. Вони виконують надважливу функцію захисту ґрунтів від ерозії у лісостеповій та степовій зонах, до яких відноситься і Дніпропетрощина. Але за останні роки стан значно лісосмуг погіршився. Їх безконтрольно вирубують, вони потерпають від вогну під час спалення стерні і від умисних підпалів. Знищення цих насаджень і зміни клімату, що ми спостерігаємо останні роки, дуже ускладнюють умови ведення сільськогосподарських робіт.

Оскільки полезахисні лісові смуги є важливим елементом у формуванні стійких до несприятливих умов агроландшафтів, але на сьогоднішній день відсутні нормативно-правові акти, якими було б визначено процедуру їх утримання та збереження з метою виконання агролісомеліоративної функції, уряд вніс зміни до Типового договору оренди землі, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 3 березня 2004 р. № 220, в частині, що визначає умови утримання та збереження таких смуг.

Так, документом передбачаються:

  • обов’язковість виконання цих Правил усіма власниками, орендарями та користувачами земельних ділянок, на яких розміщено полезахисні лісові смуги;
  • заходи, які необхідно провести у полезахисних смугах, на основі матеріалів лісовпорядкування або результатів обстеження комісією;
  • утворення комісії органом місцевого самоврядування або територіальним органом Держгеокадастру, до повноважень якого належить передача у власність або користування земельних ділянок під полезахисними лісовими смугами;
  • проведення рубок у полезахисних лісових смугах на підставі лісорубного квитка;
  • заборона здійснювати діяльність, що може негативно впливати на збереження та використання полезахисних лісових смуг.

Передбачені Правилами заходи дозволять забезпечити належний стан полезахисних лісових смуг та створити сприятливі умови для підвищення їх стійкості, продуктивності, оздоровлення, посилення захисних та інших корисних функцій.

Джерело: Урядовий портал

Раніше ми писали про те, що Дніпропетровщина у трійці лідерів на жнивах 2020 і про старт першого етапу конкурсу із надання кредитів фермерським господарствам.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

0 0 голосів
Рейтинг статті

Раніше ми писали:

Дивіться ще

Підписатися
Сповістити про

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
wpDiscuz
0
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: