Сучасна стоматологія здатна розв’язати будь-яку проблему з посмішкою. Це стосується і тих ситуацій, коли відсутній не один зуб, а повністю ряд. Багато пацієнтів знають про існування процедури встановленням імплантів та активно звертаються на прийом до https://implantatsiya.kyiv.ua, щоб відновити зубний ряд, повернути привабливу посмішку та функціональність зубів. Але перед тим як записуватись до лікаря, треба дослідити показання до імплантації та розібратись у всіх нюансах цієї процедури.
Імплантація – це спеціальна стоматологічна процедура, яка передбачає вживлення одного штифту або декількох титанових стержнів. При цьому просвердлюється щелепа, щоб стержень замінив зубний корінь. Потім на штифт встановлюється коронка або інший протез.
Показання до імплантації: кому можна проходити процедуру
Перед проходженням процедури неодмінно треба дізнатись прямі показання до імплантації. Її слід робити в наступних випадках:
- відсутність останніх зубів у верхньому або нижньому ряду;
- одиничний дефект – немає тільки одного зуба, а сусідні знаходяться у хорошому стані (немає потреби препарувати сусідні зуби для встановлення моста);
- немає кількох зубів, що знаходяться поруч у ряду;
- повна адентія – немає зубного ряду;
- не змикається щелепа;
- пацієнт не переносить протези, що знімаються, через блювотний рефлекс.
Чи доцільно проводити імплантацію конкретному пацієнту, вирішує лікар-стоматолог під час огляду. Беруться до уваги не тільки показання (у якому стані знаходиться зубний ряд), але й протипоказання.
Протипоказання до імплантації зубів
Встановлення імплантів зубів можна проводити далеко не у всіх випадках. Потрібно зважити на супутні захворювання, які можуть бути у пацієнта та які можуть негативно вплинути на проводження і результати процедури. Абсолютними протипоказаннями є:
- діабет;
- недостатня кісткова маса щелепи;
- онкологічні захворювання;
- хвороби нервової системи;
- гемофілія;
- ревматизм;
- туберкульоз;
- ниркова або серцева недостатність;
- важка форма остеопорозу;
- імунодефіцит;
- жувальні м’язи мають високий тонус.
Якщо пацієнт не переносить анестезії, то взагалі не варто йти на ризик. Під час консультації неодмінно треба розповісти лікарю про всі свої хвороби, щоб він міг зібрати анамнез.
Як саме встановлюється імплант: методи здійснення процедури
У сучасній стоматології передбачено декілька видів імплантації зубів. Методи відрізняються тим, як саме виконується процедура та за іншими параметрами. Частіше за все використовуються наступні варіанти:
- Класичний (у 2 етапи). Для встановлення імпланту виконується в 2 кроки – спочатку встановлюється стержень, а потім зубний протез.
- Процедура в 1 етап. Встановлення імпланту відбувається за одне відвідування лікаря.
- Комбінований метод. Це імплантація з поєднанням двох вказаних вище етапів. Якщо відбувається імплантація передніх зубів, то все робиться за 1 раз, а якщо встановлюються моляри, то потрібно 2 етапи.
Підходящий метод протезування обирається лікарем, якщо у пацієнта відсутні протипоказання до процедури. Також сучасні стоматологічні клініки використовують інноваційні методи, щоб значно покращити якість протезування. Наприклад, якщо у пацієнта недостатньо кісткової тканини щелепи, то може використовуватися базальний метод, коли встановлюється цілісний імплант, трохи більшої довжини за класичний.