Вівторок, 7 Травня

Жувальні гумки рекомендують стоматологи для гігієни порожнини рота і для поліпшення стану ясен. Жування зміцнює щелепи у малюків і стимулює роботу слинних залоз у дорослих. Але жувальна гумка може бути і шкідлива для здоров’я.

Якої шкоди може завдати вашому організму жувальна гумка розповість Дніпро Регіон

Сприяє тоншанню зубної емалі. Під час жування гумки в роті виділяється слина, а разом з нею – багато ферментів. Якщо ви будете жувати гумку, одразу після їжі, то це буде лише стимулювати вироблення ферментів і допоможе організму в перетравленні їжі. Але якщо жувати гумку часто і на голодний шлунок, ферменти, що виділяються зі слиною, починають роз’їдати емаль. При цьому в кілька разів зростає загроза виникнення карієсу.

Виснажує слиновиділення. Під час стимуляції слинних залоз за допомогою жування гумки відбувається викидання слини, зростає її кількість. Але, якщо жувати гумку довго і часто, з часом кількість слини, що виробляється залозами, зменшується, що призводить до сухості слизової оболонки. Це призводить до зменшення кількості слини, необхідної для змочування продуктів харчування. Це може викликати порушення травлення, дисбактеріоз і появою заїд.

Розвиваються жувальні м’язи. У людей, що мають з дитинства звичку жувати гумку, внаслідок постійного стимулювання м’язів жувальної мускулатури розвивається квадратна «американська» щелепа.

Розвивається неправильний прикус.  Якщо  багато жувати гумку з дитинства, може розвитися неправильний прикус.

Збільшується загроза розвитку захворювань ШКТ. Для шлунка людини жувальна гумка – їжа, яка надходить до рота і дає сигнал ля вироблення необхідних для перетравлювання речовин: соляної кислоти, шлункового соку, жовчі, соку підшлункової залози, ферментів. Якщо при цьому шлунок не отримує їжі, то виділення цих речовин відбувається дарма, провокуючи захворювання шлунково-кишкового тракту. Особливо це стосується дитячого організму. Наслідком пристрасті до жування гумки можуть бути болі і дискомфорт у животі, кислий присмак, підвищене жовчовиділення, нудота.

Стоматологи рекомендують жувати гумку після їжі від 2 до 5 хвилин. Жування гумки часто і на голодний шлунок не рекомендується.

Також ми писали про корисні продукти для роботи серця.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

0 0 голосів
Рейтинг статті

Раніше ми писали:

Дивіться ще

Підписатися
Сповістити про

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
wpDiscuz
0
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: