Середа, 15 Січня

Свої свіжі овочі увесь рік – це мрія кожної господині, але для тих, у кого немає власного городу, таке завдання здається нездійсненним. Не поспішайте засмучуватися, існує величезна кількість овочів й зелені, які можна вирощувати на невеликому балконі та навіть підвіконні. Сьогодні ви дізнаєтеся, що можна посадити й виростити у власній квартирі.

Якщо у вас немає досвіду у садівничій справі, то фахівці рекомендують почати з чогось простого, наприклад, із зелені, а ось більш досвідченим господарям, можна починати з томатів, перцю і навіть виростити вдома полуницю.

 З чого почати

Для посадки нам буде потрібно приблизно аналогічний набір інвентарю, як і для квітів:

• Ємність, в яку будемо висаджувати наше насіння. Для зелені можна вибрати не глибоку, а для томатів та інших овочів буде потрібна ємність глибша, оскільки у них коренева система більша.
• Ґрунт. Для кожної рослини потрібно свій вид ґрунту, зі своєю кислотністю. За браком необхідної, можна вибрати універсальну, але в цьому випадку наші рослини можуть не дати того врожаю, що ми очікуємо або сповільнитися в зростанні.
• Дренаж для відводу зайвої води з ґрунту.
• Насіння.

Мабуть, найголовніше в цьому наборі – це насіння, адже від його якості залежить сорт, швидкість росту та врожай наших рослин. До їхнього вибору варто поставитися з великою відповідальністю, щоб ваша праця не пропала даремно. Зараз вже не треба бігати по ринках і шукати відповідні, найпростіше за все, це купити якісне насіння у онлайн-магазині «Семпочта» за посиланням: https://sempochta.com.ua/.

Менеджери завжди підкажуть, яке саме насіння підійде вам і під які потреби, та відправлять в будь-яку точку України. Так, ви заощадите час, а ваша праця і старання окупляться сповна.

 Як виростити шпинат на підвіконні

Простіше за все почати зі шпинату, він не вимагає особливих умов, постійного контролю та спеціальних навичок.

Для цього нам буде потрібно:

1. Прямокутна і невисока ємність з отворами та підставкою.
2. Ґрунт з нейтральною кислотністю 6,5-7 pH.
3. Дренаж.
4. Перманганат калію (марганцівка для знезараження насіння).
5. Насіння.

Так, як насіння у пакунку будуть сухими, то для початку їх потрібно замочити на кілька днів, щоб вони наситилися вологою і почали розкриватися. Після чого, рекомендується їх обробити в слабкому розчині марганцівки для знезараження, всього на 20-30 хвилин.

У підготовлену ємність насипаємо дренаж і ґрунт, в якому робимо борозенки глибиною 1,5-3 см, на відстані один від одного в 4 см. Потім висаджуємо наше підготовлене насіння і присипаємо їх ґрунтом.

Дуже важливо зволожити ґрунт, краще розприскати воду з пульверизатора і накрити нашу ємність плівкою для створення тепличних умов. Не варто відразу ставити горщик на сонці, краще заховати його в темне і тепле місце, щоб температура не була нижчою за +18 градусів. Коли наша розсада зійде, то плівка знімається, а горщик переставляється на підвіконня.

Як виростити помідори на підвіконні

Якщо ви задумалися отримати урожай томатів у власній квартирі, то у мене для вас хороші новини, все абсолютно реально і не так вже й складно. Сорт краще вибрати «Черрі». Не женіться за розміром плодів, а зверніть увагу на потенційну максимальну висоту куща, вона не повинна в перспективі перевищувати 100-120 см.

Для цього нам буде потрібно:

1. Висока ємність з отворами та підставка. Краще придбати горщик висотою не менше за 50 см, тому що коренева система у томатів велика. При цьому сам горщик повинен бути стійкий, щоб уникнути перекидання.
2. Ґрунт з кислотністю 5,5-6 pH.
3. Дренаж.
4. Препарат для знезараження насіння.
5. Насіння.

Сама посадка помідор аналогічна зі шпинатом, але з деякими відмінностями. Головне правило: одна ємність – один кущ.

Підготовлені насіння поміщуємо в ґрунт на глибину в 1,5 см, зволожуємо і накриваємо плівкою. Після того як паростки зійшли, знімаємо плівку і ставимо в тепле і добре освітлюємо місце, періодично розгортаючи горщик до сонця, щоб на світ потрапляли всі частини нашого куща.

Варто відзначити, що помідори не люблять зайвої вологи, тому їх поливають з обережністю, періодично розпушуючи землю і додаючи мінеральні добрива.

 Як виростити полуницю на підвіконні

Вибираючи сорт полуниці, треба пам’ятати, що краще зупинитися на тій, яка родить круглий рік, а не ту, у якій великі плоди.

Нам буде потрібно:

1. Вазон, об’ємом не менше 3 літри на один кущик.
2. Ґрунт з кислотністю 5,5-6 pH та дренаж.
3. Насіння або готові паростки.

Кращим рішенням буде придбати готові кущики полуниці, з ними менше мороки і вже через 2 місяці можуть з’явитися зав’язі. У випадку з насінням цей період може значно розтягнутися.

Готові кущики поміщають в горщики та присипають землею, завбачливо додавши на дно ємності дренаж, який дозволить збігати зайвій воді при поливі.

Фахівці радять розміщувати горщики в самому освітленому місці, бажано на південній або східній стороні квартири, а в зимовий час забезпечити хороше освітлення протягом 12 годин.

На всьому протязі часу паростки необхідно не тільки поливати, а й обприскувати, бажано з препаратами, що містять залізо, саме вони впливають на закладку врожаю.

При правильному догляді, вже через 2 місяці з’явиться перший врожай.

Тепер ви знаєте, що при правильному підході і якісному насінні, можна тішити свою сім’ю овочами та зеленню круглий рік, а особливо працьовитим городникам, навіть полуницею.

Нагадаємо, раніше ми писали, про Найсмачніший зелений борщ зі щавлем: рецепт ситного обіду

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

0 0 голосів
Рейтинг статті

Раніше ми писали:

Дивіться ще

Підписатися
Сповістити про

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
wpDiscuz
0
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: