Четвер, 21 Листопада

Кабінет Міністрів України хоче розділити громадян країни на працездатних і ні. Про це пише Дніпро Регіон з посиланням на  урядовий портал.

Міністерство соціальної політики готує важливі зміни у системі підтримки людей, які отримали травми чи захворіли. Вони створюють нову цифрову систему під назвою “еПотенціал”.

Головна зміна в тому, що замість медико-соціальної експертної комісії (МСЕК) оцінюватиме стан людини група різних фахівців, використовуючи сучасні цифрові технології. Тепер особливу увагу приділятимуть тому, чи може людина повернутися до роботи та самостійно заробляти. На основі цієї оцінки визначатимуть, яка саме підтримка потрібна кожній конкретній людині.

“Ключова зміна – те, що замість МСЕК інвалідність встановлюватиметься за висновками мультидисциплінарних команд з використанням цифрових інструментів. А для визначення заходів підтримки проводитиметься оцінка працездатності, тобто здатності людини повернутися до роботи та отримувати власний дохід”, – йдеться у повідомленні.

Отже, пропонується відокремити поняття “інвалідність” від “працездатності”. Зокрема, ініціюється створення трьох статусів:

  • перший – повне стійке обмеження працездатності, яке передбачає автоматичні щомісячні виплати;
  • другий – часткове обмеження, що забезпечує допомогу у працевлаштуванні чи навчанні, а також щомісячні виплати за умови активного працевлаштування;
  • третій – працездатні особи, які не отримуватимуть соціальних виплат, оскільки вважаються здатними забезпечити себе.

Таким чином, оцінка працездатності відбуватиметься після проходження людиною реабілітації дистанційно та анонімно. Тобто, залежно від ступеня працездатності, людина отримуватиме допомогу та щомісячну страхову виплату.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

0 0 голосів
Рейтинг статті

Раніше ми писали:

Дивіться ще

Підписатися
Сповістити про

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
wpDiscuz
0
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: