П’ятниця, 22 Листопада

Зазвичай у середині червня деякі українці вже відпочивають на українських морських курортах, а інша частина тільки планує літню відпустку. Однак цього року ситуація зовсім інакша. В Україну прийшла війна. Відпочинок на Азовському морі на сьогодні недоступний через окупацію росіянами курортних містечок. А узбережжя Чорного моря усіяне мінами та уламками від ракет, що також дуже небезпечно, повідомляє «Дніпро Регіон» з посиланням на УНН.

Але не варто відмовлятися від літнього вікенду взагалі. Адже залишилися ще курортні містечка та села, підконтрольні Україні. І українцям там пропонують цілком доступні альтернативи.

Курорти Азовського моря в окупації

На превеликий жаль Україна тимчасово відрізана від Азовського моря. Кирилівка, Бердянськ та Арабатська Стрілка — це найпопулярніші курорти в Запорізькій області, які зараз окуповані росіянами. Тому в цьому випадку – без варіантів. Курортний сезон 2022 у Запорізькій області не розпочнеться.

Про це днями заявив начальник відділу туризму обласної військової адміністрації Євген Коваленко.

“Для того, щоб у нас була можливість відкрити бази відпочинку, необхідно виключити небезпеку для життя відпочиваючих. А це можливо лише після перемоги над ворогом”, — уточнив він.

Він також закликав українців, які лишилися на окупованих територіях області, утриматися від відпочинку на узбережжі Азовського моря, оскільки це небезпечно.

Курортників замінили окупанти

У Кирилівці зараз порожньо. Зазвичай, влітку на пляжах цього популярного курортного селища людей, як мурах. Ніде і яблуку впасти. Однак наприкінці травня сюди на військовій техніці заїхали окупанти. Деякі з них розмістилися на базах відпочинку та у готелях на узбережжі.

Хоча військові дії тут не ведуться, поїздку на цей курорт з того ж Запоріжжя навряд чи можна назвати розумною.

Не краща ситуація і у Бердянську. Там російські військові силою змушують власників курортного бізнесу відкриватися. Сподіваються, що туристи з рф на білорусі скоро набіжать. А от бази відпочинку, власників яких немає на місці, є претендентами на так звану “націоналізацію”.

На більшості пляжів Бердянської коси немає ні одної людини.

У Херсонській області окупанти діють подібним чином. Змушують підприємців відкривати курортний сезон. Та ще й вимагають платити загарбникам данину у вигляді так званих “податків”.

Про курорти Донецької області — Урзуф, Білосарайську косу, Мелекіно та Юріївку, взагалі не йдеться. На сьогоднішній день цей регіон — найгарячіша точка країни, де ведуться запеклі бої з російськими загарбниками. Більш того, найзначнішою часткою відпочивальників у цьому регіоні були Маріупольці.

Узбережжя Чорного моря усіяно мінами

Ситуація на узбережжі Чорного моря не така критична,як на Азовському. Проте і там курортний сезон під загрозою.

Чорноморські курорти Херсонської області знаходяться в окупації. А це означає, що такі популярні локації, як Залізний Порт та Лазурне, для українських відпочивальників поки що недосяжні. Більше того, узбережжя Чорного моря небезпечне і для місцевих жителі. Нещодавно на пляжі в Лазурному кілька людей підірвалися на міні.

Незважаючи на те, що Одеська та Миколаївська області залишаються підконтрольними Україні, вони перебувають під загрозою вторгнення рф, а також потерпають від постійних обстрілів. Головною загрозою для курортного сезону в цих регіонах є міни.

Чорноморське узбережжя цього літа є потенційним рубежем оборони, а не місцем відпочинку. Про заявив представник ОК “Південь” Владислав Назаров. Пляжі на Одещині та Миколаївщині замінували ще у лютому, щоб завадити висадці ворожого морського десанту.

До того ж і в самому морі повно мін, які встановили російські військові.

“Є міни, які росіяни розкидали у Чорному морі. Вони офіційно це визнали. Понад 400 штук розкидали. Вони не знають, де вони, і ми не знаємо, де їх може прибити до берега”, — каже речник оперативного штабу Одеської ОВА Сергій Братчук.

Також він зазначив, що вже не раз після шторму міни виносило на одеське узбережжя. Останнього разу міну викинуло на пляж, де було дуже людно. Заради безпеки відпочиваючих місцева влада заборонила прохід на пляжі Одеси. Але 18 червня з’явилась інформація від голови МВС Дениса Монастирського, що керівництво міста все ж таки хоче відкрити пляжний сезон і зараз займається пошуком безпечних ділянок на узбережжі.

Ситуація у смт Затока також напружена. Задля безпеки місцевих жителів пляжі там обгородили колючим дротом та встановили таблички з написом “Міни”. Однак, за словами місцевих, декілька людей все ж таки знехтували забороною. В результаті чого підірвалися на міні. Крім того, селище неодноразово обстрілювалося ворожими ракетами. Росіяни атакували залізничний міст через Дністровський лиман аж сім разів. Внаслідок чого зруйнували і декілька баз відпочинку на узбережжі.

Немає допуску на пляжі і в сусідній Грибівці. Минулими вихідними чоловік, який вирішив купатися в море, незважаючи на заборону, загинув у воді внаслідок вибуху міни.

На території менш відомого одеського курорту Росєйка узбережжя також заміноване. Але людей це не зупиняє. Тому тут попереджувальними табличками не обмежились.

Як розповів голова Лиманської громади Василь Резніченко, всі містки, які ведуть до пляжів, розібрали.

Відпочинок на Миколаївщині під питанням

Окупанти ледь не щодня обстрілюють Миколаївську область. Тому чи розпочнеться там курортний сезон поки невідомо. Однак голова Миколаївської ОВА Віталій Кім ще у травні повідомив, що курортний сезон точно буде.

“У нас в області є багато баз та точок відпочинку, які у набагато більш безпечних місцях, ніж Миколаїв. Є багато баз із басейнами, які теж мають працювати, — підкреслив Кім . — Курортний сезон у тому чи іншому вигляді буде”.

А от самі власники курортного бізнесу поки не поспішають відкривати двері для відпочивальників. Кажуть, що дуже хочуть, але поки не уявляють, як працювати в умовах постійних обстрілів. Навіть там, де відносно спокійно організувати повноцінний пляжний сезон все одно неможливо через заміновані узбережжя.

У деяких місцях Миколаївщини заборонили відвідувати пляжі та зони відпочинку не лише на березі Чорного моря, а й з боку Дніпро-Бузького та Березанського лиманів. Обмеження діє на території Очакова, який регулярно обстрілюють з артилерії, а також Лугового, Чорноморки та сусідніх сіл.

Курортний сезон у новому форматі

Незважаючи на всі обмеження, курортний сезон в Одеській області все ж розпочався. Хоча трошки в іншому форматі.

У Південній Пальмірі можна зняти номер у готелі з власним басейном, у тому числі з видом на море. На узбережжі поступово починають працювати розважальні комплекси з басейнами.

“Ми будемо працювати з дотриманням усіх правил безпеки. На пляж, до води ніхто не виходитиме, тут буде встановлено спеціальну огорожу”, — запевнили представники клубу Itaka.

З 24 червня навіть відкривається аквапарк “Одеса”, де також можна буде весело провести час, покупатися у басейні та позасмагати.

Відпочити біля моря, проте без можливості підійти до нього близько, можна в зонах поряд із популярними пляжами. На Ланжероні і в Лузанівці, наприклад, вже відкрилися літні майданчики багатьох кафе і сезонні кіоски з морозивом.

Подихати свіжим морським повітрям, не наражаючись на мінну небезпеку, можна, вирушивши на пішу або велопрогулянку “Трасою здоров’я”, яка тягнеться вздовж берегової лінії від Ланжерона до Аркадії.

Лимани замість моря

Якщо купання у басейнах вам не до душі. То замінити море можна лиманами. В Одесі це Куяльницький та Хаджибейський, відомі своїми цілющими грязями. На березі обох обладнані спеціальні місця для відпочинку. У першому лимані, щоправда, купатися не дуже зручно, він замілкий — глибина не більша за метр. У другому вона комфортніша.

У Затоці та Кароліно-Бугазі відпочити можна на узбережжі Дністровського лиману. Розчищених та пристосованих для відпочинку ділянок тут небагато, але відносно комфортне перебування на березі організувати не складно.

Також можна відпочити в тихих селах Курортне та Сергіївка. Вони мають вихід до Будацького лиману, на березі якого є невеликі піщані пляжі. На даний момент офіційної заборони на купання там немає. Що не скажеш про лиман Бурнас, який входить до складу Національного природного парку “Тузловські лимани”. Територія останнього сильно постраждала від обстрілів російських військових. Тому відпочинок у прибережній зоні тут заборонений.

Пляжний відпочинок можливий і у Вилковому. У невелике містечко під боком у Румунії зазвичай приїздять на екскурсі по рукотворним каналам Дунаю. Однак через обмежений доступ до узбережжя Чорного моря, сюди можна приїхати, щоб засмагнути та покупатися.

На Миколаївщині відпочити поки що можна тільки на березі Тилігульського лиману, найбільш чистого на півдні України. Тут облаштовані пляжі, є комфортна глибина для купання і дітей, і дорослих.

Альтернатива морю та лиманам

Через обмежений доступ до Азовського моря та неможливість купатися у Чорному морі та деяких лиманах через мінну небезпеку, гарною альтернативою може стати відпочинок на міських та приміських пляжах. Щоправда, і це можливо далеко не в усіх регіонах країни.

У Запоріжжі пляжний сезон ще не відкрили. Відвідування зон відпочинку на Хортиці заборонили ще у квітні, а дозволу купатися на офіційних міських пляжах досі немає. Однак і офіційної заборони теж немає. Тому багато містян вже засмагають і купаються. Відомо, що зони відпочинку на Дніпрі планують відкрити до 1 липня. Наразі триває підготовка.

У Дніпрі купальний сезон також не розпочався. Проте це не зупиняє місцевих жителів. З кожним днем на міські пляжі приходить все більше відпочиваючих. Однак у ДСНС рекомендують утриматися від відвідування водойм і нагадують, що під час воєнного стану заборонено відвідувати місця масового скупчення людей, якими вважаються і пляжі. Оскільки загроза ракетних ударів не минула.

Пляжний сезон у Києві також не відкрили. Рятувальники зараз досліджують дно прибережних акваторій на наявність вибухонебезпечних предметів. Однак і тут не було офіційної заборони на відвідування пляжів, тому люди цим користуються. Проте відвідування зон відпочинку поблизу водойм категорично заборонено на територіях Київської області, які були в окупації. Їх ще звільняють від вибухонебезпечних предметів.

В цей час у Черкасах усі три комунальні пляжі офіційно відкриті для відвідування. Як і завжди тут встановлені дитячі та дорослі буйки для позначення безпечних місць купання, навіси, працюють рятувальні пости.

Проте вирушити на водну прогулянку ви не зможете в жодному регіоні України. Оскільки на час воєнного стану заборонено пересування маломірних плавальних засобів у Чорному морі, на Дністровському та Будакському лиманах, на Дністрі та Дунаї, а також на Київському, Канівському, Кременчуцькому, Кам’янському, Дніпровському та Каховському водосховищах.

Тому висновок такий. Відпочити на морі в Україні в 2022 році можливо. Але у значно зменшеному форматі: на деяких узбережжях Чорного моря та лиманів. А найдоступнішим варіантом відпочинку на воді залишаються комунальні пляжі у містах, селах та селищах, расташованих на березі Дніпра.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

0 0 голосів
Рейтинг статті

Раніше ми писали:

Дивіться ще

Підписатися
Сповістити про

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
wpDiscuz
0
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: