Неділя, 28 Квітня

Карантин в Україні, викликаний коронавірусом, триває вже півтора місяці. Проводити дні в чотирьох стінах, коли на вулиці тепло і сонячно, для багатьох стає нестерпним, і люди терпляче чекають літа, сподіваючись, що після закінчення або послаблення карантинних заходів зможуть відновити сили на морському узбережжі. І поки є вільний час, українці обдумують, який відпочинок зможуть дозволити собі в цьому році, розглядаючи, в першу чергу, варіанти середньої цінової категорії, як, наприклад, Залізний Порт. Для кого підійде курорт і яким буде посткарантинний відпочинок на Чорному морі розбираємося далі, пише НІАП «Кирилівка.Укр». 

Що буде з курортним сезоном в 2020 році?

Українські епідеміологи очікують пік розвитку COVID-19 в країні на період з 3 по 8 травня, а це значить, що терміни курортного сезону, який зазвичай стартує вже в кінці травня, в цьому році зрушаться.

Згідно з програмою виходу країни з карантину, представленої прем’єр-міністром Денисом Шмигалем, процес буде проходити в 5 етапів і при чітко визначених умовах. Таким чином, очевидно, що навіть при найоптимістичніших прогнозах на початку літа обмеження ще будуть діяти в тій чи іншій мірі. У той же час міністр інфраструктури Владислав Криклій рекомендував будувати плани на відпочинок з середини літа.

Точної інформації про початок курортного сезону і супутні нюанси поки не дає ніхто. Але, беручи до уваги менталітет співгромадян і природне бажання після тривалої самоізоляції скоріше змінити обстановку, потрапити ближче до природи і подихати морським повітрям, велика вірогідність того, що люди будуть просочуватися на моря усіма можливими способами. Тим більше, що за словами того ж Владислава Криклія, відновлення автобусних і залізничних перевезень на міжмісто планується з 12 травня. Тобто, дістатися до курортів все-таки буде можливим.

Які курорти Чорного моря «подужає» середньостатистичний українець

Для туристів в цій ситуації є і зворотна сторона медалі – це їх фінансова виснаженість. Частина населення через паузи в роботі деяких підприємств і організацій була відправлена ​​в тарифні відпустки або переведена на неповний трудовий графік з частковою оплатою праці, а хтось і зовсім залишився ні з чим. Тому після карантину пріоритетом багатьох жителів країни стануть базові потреби, а найбільш затребуваним буде недорогий відпочинок.

На узбережжі Чорного моря таким критеріям, перш за все, відповідають невеликі курортні селища за типом Санжейки і Лебедівки в Одеській області, Лазурного, Хорлів і Залізного Порту в Херсонській області. І на тлі інших, Залізний Порт явно виграє в плані розвитку інфраструктури та різноманітності туристичного житла.

Особливості відпочинку в Залізному Порту

Після карантину, що протікає в емоційній напрузі, всім захочеться, по-перше, розважитися і змінити напрямок думок, по-друге – набратися сил і здоров’я, тому що посткарантинна обстановка обіцяє бути непростою. У Залізному Порту дані пункти реалізуються без проблем, але для кожного по-своєму.

Незважаючи на селищний статус, на курорті є великі розважальні об’єкти (аквапарк, нічні клуби, атракціони на набережній), розвинена мережа закладів громадського харчування і торгівлі, а також представлений широкий вибір житла з різною ціновою політикою – від кімнат у приватному секторі, невеликих гостьових будинків і міні-готелів, до преміум варіантів.

Основні переваги селища полягають в його широких дрібнопіщаних пляжах, похилому дні, сформованому за рахунок системи хвилерізів, що створює комфортні умови відпочинку для дорослих і дітей.

Родзинка курорту – велика кількість дискотек, клубів і активне нічне життя. Багато в чому вона визначає основний контингент відпочиваючих – молодь і пари без дітей. Звичайно, це не означає, що дітей і людей старшого віку тут не зустріти, але «клубна» обстановка на курорті коригує формат відпочинку в певному напрямку.

При цьому в Залізному Порту досить готелів сімейного типу, орієнтованих на відпочинок з дітьми, але в основному вони розташовані ближче до Тендрівської коси або навпаки – на протилежній околиці курорту. Більшість висококласного житла подібного типу знаходиться на першій береговій лінії і в той же час близько до основної інфраструктури. Таким чином виключається необхідність довго йти до моря з дитиною.

Єдиним реальним мінусом «ЖП», як в побуті зазвичай називають Залізний Порт, є медузи, які зазвичай з’являються з другої половини літа. Але, по-перше, при дотриманні заходів безпеки, вони не є небезпечними, а по-друге, їх кількість змінюється рік від року і від пори року. Тому якщо сусідство з медузами є проблемою, але при цьому хочеться активно і порівняно недорого відпочивати на Чорному морі, оптимальний період для поїздки в Залізний Порт – з початку червня і до середини липня.

При цьому, якщо ви будете жити в готелі з басейном, то проблема медуз вас швидше за все не торкнеться навіть в серпні.

 «Багато хто вважає Залізний Порт виключно молодіжним курортом, але це не зовсім так. Так, дійсно в Залізному Порту відпочиває багато молоді, але сімейних пар з дітьми вже точно не менше. Все насправді залежить від району. Наприклад, наш готель розташований на самому березі в районі луна-парку, і у нас більше 90% аудиторії – це сімейні пари з дітьми. Для їх комфортного відпочинку навіть в період, коли з’являються медузи, у нас передбачено капітальний відкритий басейн, відкрита тераса з шезлонгами, а також послуги професійних дитячих аніматорів. Рівень сервісу відповідає європейським стандартам, принаймні, ми докладаємо максимум зусиль, щоб зробити його таким, а ціни залишаються українськими навіть у високий сезон », – розповідає керуючий готелю «Дольче-Віта» розташованого в Залізному Порту, Євген Крутієнко.

При цьому відзначимо, що кількість сімей з дітьми тут не зменшується до кінця серпня, а за хороших погодних умов – до середини вересня.

Чи варто їхати на курорт?

Отже, відповідь на те, кому підійде Залізний Порт залежить від цілей і уподобань самих туристів. Якщо в пріоритеті пляжний відпочинок з можливістю активного вечірнього проведення часу – це саме те, що потрібно. Ті ж, хто шукає спокою, далеко від шуму і метушні, можуть відчувати себе не цілком комфортно, але тільки в тому випадку, якщо поселяться близько до центрального спуску до моря. Те ж стосується і відпочиваючих з маленькими дітьми, для яких важливі тиша і тепла морська вода. Але саме для них як раз підійде ділянка курорту, розташована в напрямку Тендрівської коси (праворуч, якщо дивитися на море) на невеликій від основної інфраструктури відстані.

Відзначимо, що в ЖП є і свій VIP-район, який знаходиться на самій околиці, і в якому немає набережної. Але тут вже треба вибирати: або жити з дітьми на околицях, але не буде достатньої інфраструктури (магазини, ринки свіжих овочів) і дитячих атракціонів, або трохи ближче до центру, по типу того ж готелю «Дольче-Віта», всього в декількох десятках метрах від пляжу, де все є, і все поруч – і пляж, і басейн, і інфраструктура, і при цьому порівняно тихо.

У будь-якому випадку морське повітря, сонце і водні процедури підуть на користь, особливо після карантину!

Нагадаємо, раніше ми писали, Названо алгоритм отримання коштів у разі пошкодження посівів або їх загибелі

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

0 0 голосів
Рейтинг статті

Раніше ми писали:

Дивіться ще

Підписатися
Сповістити про

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
wpDiscuz
0
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: