Маріупольські лікарі, які надавали допомогу пораненим у перші дні повномасштабного вторгнення, приймали до 70 людей за зміну. Рятували військових та цивільних навіть тоді, коли по вулицях вже ходили окупанти. Російська армія зруйнувала лікарню. Утім, маріупольські медики знову приймають пацієнтів – тепер у нових стінах. Про це повідомляє Дніпро Регіон з посиланням на Подробиці
Андрій Серветник, медичний директор центру “Я Маріуполь здоров’я”:
В приймальному 60-70 відсотків, це сквозні поранення, отрив пальців, це все шилося, надавалася допомога. Поступали важкі з пораненням голови, мінно-вибухові травми, кульовими пораненнями брюшної порожнини, це вже поступали на стаціонар.
Андрій Серветник, директор маріупольської лікарні, розповідає про перші дні великої війни. Лікарі та медсестри без світла, але з генераторами та привізною водою приймали поранених: і цивільних, і військових. Тоді, коли ворог уже стояв лише за кілька метрів від медзакладу. Рятували життя, доки було можливо.
Андрій Серветник, медичний директор центру “Я Маріуполь здоров’я”:
Далі надавати допомогу з окупацією росіян було сумнівно. Коли вони прорвали 28, перші зайшли. Бої шли прямо по вулиці. Хто бачив фото нашої поліклініки, її стерли, а це 100 метрів від лікарні. Корпус ви вже бачили хірургічний, що сталося.
Ці найважчі дні медик згадує вже у стінах релокованої маріупольської лікарні. Тепер вона запрацювала у Дніпрі. Тут від кімнат до обладнання усе нове. Але пережите закарбувалося у пам’яті назавжди. Медична сестра Наталія, щойно починає розповідати про події трирічної давнини, сліз стримати не може.
Наталія Грабовська, медична сестра центру “Я Маріуполь здоров’я”:
Я працювала в 3 лікарні дитячій, я була на зміні.
Єдине, зізнається жінка, що дає сили працювати: це рідні маріупольці, які приходять до лікарів.
Наталія Грабовська, медична сестра центру “Я Маріуполь здоров’я”:
Коли бачиш, що це маріуполець, це гріє душу. Там теж трапляються такі пацієнти, коли бачиш, що це Донецька область. Коли навіть бачиш номера на автівках, це зігріває.
Пані Світлана виїхала з рідного міста 15 березня 22-го.
Світлана Альошина, переселенка з Маріуполя:
23 лютого в мене день народження, а на наступний день такий подарунок. Скажімо так, дуже не приємний.
Евакуювалася теж до Дніпра і пережите вплинуло на стан здоров’я. Нині прийшла до кардіолога. Каже: навіть сам факт, що медики з Маріуполя, зцілює.
Світлана Альошина, переселенка з Маріуполя:
Рідне воно завжди рідне.
У хабі є всі фахівці: від сімейного до вузького спеціаліста. Штат 16 лікарів. Вісімдесят відсотків працівників медцентру – переселенці з Маріуполя. Прийматимуть вони не лише своїх земляків, а й усіх інших недужих.