Середа, 5 Лютого

Освітяни, представники громад та управлінці зібралися у Дніпрі для обговорення реформи старшої школи та створення мережі академічних ліцеїв у Дніпропетровській області. Захід організувало Міністерство освіти і науки України у партнерстві зі Швейцарсько-українським проєктом DECIDE — «Децентралізація для розвитку демократичної освіти» та за підтримки Дніпропетровської обласної військової адміністрації (ОВА), пише Дніпро Регіон.

Відповідно до реформи, з 2027 року учні здобуватимуть трирічну профільну середню освіту (10–12 класи) за академічним або професійним спрямуванням. Академічні ліцеї стануть окремими закладами, що дозволить створити якісне освітнє середовище для старшокласників. У межах реформи держава працює над формуванням спроможної мережі таких закладів та модернізацією освітньої інфраструктури.

Міністерство освіти і науки України разом із ОВА співпрацює з громадами, щоб створити ефективну мережу закладів, яка враховуватиме потреби регіонів, демографічні особливості та безпекову ситуацію. За словами Дмитра Завгороднього, заступника міністра освіти і науки з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації, у великих академічних ліцеях буде можливість створити сучасне освітнє середовище з належною матеріально-технічною базою та висококваліфікованими педагогами:

“Реформа старшої школи покликана подолати розрив між учнями з міст і сіл, забезпечивши рівні освітні можливості для всіх. Заклади мають бути доступними незалежно від місця проживання учнів. Це передбачає створення сучасних ліцеїв із можливістю зручного доїзду або проживання поблизу. Старшокласники зможуть обирати профіль навчання відповідно до своїх зацікавлень і отримувати поглиблену профорієнтаційну підготовку”.

Наразі у Дніпропетровській області заплановано створити 161 академічний ліцей і 55 закладів професійного спрямування.

Планування мережі закладів у регіоні ускладнене через демографічні зміни та безпекові виклики. Приблизно 100 тисяч учнів Дніпропетровщини у 2027 році обиратимуть напрям навчання після 9 класу — академічний чи професійний. Точну кількість учнів у майбутніх ліцеях складно спрогнозувати, оскільки область прийняла значну кількість учнів з інших регіонів. Багато з них продовжать навчання у місцевих закладах освіти, однак невідомо, скільки згодом змінять місце проживання.

З 2025 року два навчальні заклади області — Криворізький ліцей «КОЛІЯ» та Криворізький Покровський ліцей — розпочнуть пілотування реформи старшої школи.

Валентина Полторак, менеджерка Проєкту DECIDE, заступниця голови ГО DOCCU, зазначила, що створення мережі закладів освіти має враховувати потреби громад:

“Ми знаємо, що для громад Дніпропетровщини ідея реформи старшої школи є особливо актуальною. Як індустріальний регіон, Дніпропетровська область гостро відчуває дефіцит робітничих та інженерних професій. Своєю чергою реформа профільної середньої освіти спрямована не лише на створення академічних ліцеїв, після яких діти вступають у заклади вищої освіти, а й на підвищення престижності професійної освіти. Тому має бути особливо актуальна саме на Дніпропетровщині.

Одним з ключових етапів реформи є створення ефективної мережі закладів освіти, яка враховує особливості громад. Ми вже провели обговорення з понад 800 громадами у 14 областях Україні. Такий формат дає змогу зрозуміти умови, у яких громади планують свої мережі, адже, окрім війни та демографічних викликів, у кожної громади є свої особливості. Позицію громад буде відображено у стратегії реформи. Уряд планує цю реформу з урахуванням думки громад”.

Швейцарсько-український проєкт DECIDE підтримує уряд, забезпечуючи аналітичну, технічну та експертну допомогу для створення перспективної мережі закладів освіти, які з 2027 року стануть основою реформи старшої школи.

Детальніше про реформу старшої школи читайте на profilna.mon.gov.ua.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

0 0 голоси
Рейтинг статті

Раніше ми писали:

Дивіться ще

Підписатися
Сповістити про

0 Коментарі
Найстаріші
Найновіше Найбільше голосів
Зворотній зв'язок в режимі реального часу
Переглянути всі коментарі
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
wpDiscuz
0
0
Буду рада вашим думкам, прокоментуйте.x

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: