П’ятниця, 3 Травня

У минулому сезоні ціни на відпочинок на популярних курортах Азовського і Чорного моря в Україні били рекорди. У 2022 році, запевняють експерти, вони повинні істотно змінитися. В яких регіонах варто очікувати зниження вартості відпочинку, а де, навпаки, вона продовжить рости, і що буде впливати на ціноутворення, пояснює засновник і головний редактор незалежного медіа-проєкту «Кирилівка.Укр» Евген Смєльчаков. Про це пише mrpl.city.

Фахівці виділяють кілька факторів, від яких безпосередньо буде залежати зміна цін на відпочинок на курортах Азовського і Чорного моря України в 2022 році.

Медузи

Ці морські тварини другий рік поспіль псують пляжний відпочинок українцям і позбавляють прибутку власників курортного бізнесу. Небувала їх кількість біля узбережжя Азовського моря влітку зумовлена підвищеною солоністю води, яка в свою чергу стала наслідком глобального потепління, будівництва ГЕС на Кубані і програми імпортозаміщення в РФ. Особливо дісталося Кирилівці, Бердянську і Арабатській Стрілці. В результаті багато українських туристів віддали перевагу чорноморському узбережжю, де медузи хоч і були, але в звично меншій кількості.

Медузи на узбережжі Азовського моря на Арабатській Стрілці

Передбачити, як буде розвиватися ситуація з медузами в наступному сезоні, вкрай складно. Ще важче – вплинути на неї. Так, щоб зменшилася солоність води, необхідне значне збільшення кількості опадів наступної зими і навесні. Важливо, до того ж, замерзне чи ні Азовське море. А якщо буде тепло, то популяція корнеротів – саме цей вид медуз зустрічається в наших водах і псує пляжникам відпочинок – буде рости і в Чорному морі.

Сприятливим ґрунтом для їх розмноження є і добрива, які потрапляють в моря з ріками: на них відмінно росте планктон, улюблені ласощі корнеротів.

Так що, якщо рівень опадів значно НЕ зміниться, а зима виявиться теплою і малосніжною, медузи будуть докучати курортникам і в наступному сезоні.

Єдині в Україні місця, де, можливо, вийде відпочити без цього малоприємного сусідства, – Мелекіне, Білосарайська коса, Урзуф і Юр’ївка, розташовані поблизу гирла річок, що знижують солоність моря. Але це невеликі курорти, і скласти повноцінну альтернативу Кирилівці, Бердянськ або Арабатській Стрілці вони все одно НЕ зможуть.

Ціни на зарубіжних морських курортах

Минулого сезону частина відпочивальників з вітчизняних курортів переманили їх закордонні конкуренти, які в умовах пандемії і закритих кордонів істотно знизили ціни. Так, навесні Туреччина, Болгарія, Греція опинилися в одному ціновому діапазоні з Кирилівкою і Бердянськом. Але вже влітку вони підняли вартість турів майже вдвічі. І в майбутньому сезоні, запевняють експерти, вона продовжить рости.

Так що, якщо у 2022 році українські курорти Азовського і Чорного моря не знизять ціни, вони все одно будуть дешевші від зарубіжних. А відсутність у багатьох українців бажання вакцинуватися зробить останні ще менш доступними. Це автоматично збільшить попит на пляжний відпочинок всередині країни. І змусить рости ціни.

Лояльність місцевих бізнесменів

Минулого року на хвилі попиту  на головну азовську трійцю – Кирилівку, Бердянськ і Арабатську Стрілку – планомірно підвищували ціни, поки до кінця сезону не втратили добру половину відпочивальників. Цього року їх помилку повторили чорноморські побратими – Залізний Порт, Затока і Коблево. Якщо цього літа ситуація не зміниться, українці обиратимуть або більш демократичні напрямки або закордон, де за ті ж гроші можна отримати більший комфорт і кращий сервіс.

«На жаль, цього літа, враховуючи кількість дзвінків і звернень через соціальні медіа, значна кількість власників готелів переписували цінники у бік підвищення мало не кожен день. Тому можна констатувати факт, що в наступному році рівень хейта в соціальних мережах в сторону нашого курорту може перевершити горезвісну Кирилівку», – коментує ситуацію літа-2021 представник сайту «Залізний Порт», Олександр Земляков.

Мелекіно, курорт на Азовському морі

Але швидше за все, вважають експерти, на особливо здорожчавших курортах готельєри будуть знижувати ціни, щоб не продовжувати втрачати клієнтів. Причому в Кирилівці, Бердянську та на Арабатській Стрілці це зниження може стати особливо відчутним. «Ми прогнозуємо, що на цих курортах вартість відпочинку впаде на 20-50%, – говорить аналітик медіа-проєкту «Бердянськ» Олександр Мостовий. – Але станеться це не відразу, а ближче до червня, коли місцеві бізнесмени зрозуміють, що на торішні ціни люди не поїдуть. При цьому в тому ж Мелекіному, в якому в 2021 році медуз не було, слід очікувати швидше зростання цін, ніж їх падіння».

Тобто, на ключових курортах Азовського моря – в Бердянську, Кирилівці та на Арабатській Стрілці – ціни на відпочинок у 2022 році з великою часткою ймовірності знизяться, причому помітно. У той же час їх більш успішні стосовно медуз сусіди, такі як Мелекіне, Білосарайська коса і Юр’ївка, навпаки, можуть підняти вартість проживання. Чорноморські курорти, швидше за все, в першій половині сезону продовжать підвищувати ціни, але потім, відчувши відтік відпочивальників, різко їх знизять.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

0 0 голосів
Рейтинг статті

Раніше ми писали:

Дивіться ще

Підписатися
Сповістити про

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
wpDiscuz
0
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: