На ринку агропродукції нещодавно з’явився новий овоч – кавбуз, який вивели у Iнституті оздоровлення i вiдродження народiв України, повідомляє Дніпро Регіон.
Що ж воно за диво-овоч, цей кавбуз та якими корисними властивостями він володіє?
Назва кавбуз (лат. Cucurbita maxim sweet) є похідним від двох українських слів кавун (кавун) і гарбуз (гарбуз), має на 20-30% вищу врожайнiсть, приємний смак. Вiн може використовуватись як кормова i дiєтична рослина, бо мiстить значну кiлькiсть каротину i понад 15% цукрiв, переважно фруктози, а також сахарозу i глюкозу, клiтковину, пектин, бiлки, фiтин, фосфорнi сполуки, ферменти, вiтамiни А, В, С, В2, РР, ґ, мiнеральнi речовини (калiй, кальцiй, магнiй, залiзо, кобальт).
Кавбуз займає одне з перших мiсць серед культур -джерел каротину. Наявнiсть значної кiлькостi бета-каротину в кавбузi забезпечує протипухлинний ефект, а також має значення в профiлактицi i лiкуваннi атеросклерозу. З профiлактичною метою необхiдно вживати не менше 100 г кавбузної маси на добу, що забезпечує необхiдну для органiзму добову кiлькiсть бета-каротину – 20 мг.
Завдяки наявному комплексу пектинiв i iнших бiологiчно активних речовин кавбуз i продукти його переробки (сiк, джем, пюре, варення, сухий порошок, та iн.) є ефективним засобом для виведення з органiзму важких металiв i радiонуклiдiв. Цi продукти рекомендовано при загальному виснаженнi органiзму, для дитячого i дiєтичного харчування при дiабетi, захворюваннях печiнки, нирок, серцево-судинної i нервової системи, порушеннях обмiну речовин (ожирiння, подагра, набряки), статевих розладах, особливо при iмпотенцiї i аденомi простати у чоловiкiв.
Також, кавбуз може використовуватись як ефективний радiопротектор та антиоксидант при радiацiйному опромiненнi, що важливо для запобiгання наслiдкiв Чорнобильської аварiї. Велике значення в цьому вiдiграють харчовi волокна, до яких вiдносяться пектиновi речовини, клiтковина. 500 г кавбузу на день забезпечує половину добової потреби в харчових волокнах.
Нагадаємо, раніше ми писали, за кращу новорічну листівку мешканка Павлограда отримала 15 тис. грн
Також розповідали про те, що юні науковці Дніпропетровщини зайняли призові місця на конкурсі «Майбутнє України»
Підписуйтесь на Дніпро Регіон у Facebook
Підписуйтесь на Дніпро Регіон у Telegram