Понеділок, 6 Травня

У народі варення з кульбаб називають циганським або кульбабовим медом. Варення з кульбаби містить багато вітамінів і мікроелементів, таких як вітамін С, вітаміни групи В, калій, кальцій, магній та інші. Вживання – допомагає підвищити імунітет та покращити травлення. Крім того, варення з кульбаби має легкий діуретичний ефект, що сприяє виведенню зайвої рідини з організму і підтримує здоров’я сечовивідних шляхів. Тому, якщо у вас з’явилася можливість спробувати варення з кульбаби, не сумнівайтеся – це може стати корисним додатком до вашого раціону. Однак, як і з будь-якими іншими травами та продуктами, потрібно вживати з обережністю, особливо якщо ви страждаєте на якісь хронічні захворювання або алергії. Як зробити варення з кульбаб? «Дніпро Регіон» розповість, як приготувати варення кульбаб без замочування та які квіточки краще підійдуть.

Як зробити варення з кульбаб

  • Кульбаби – 200 шт.
  • Цукор – 600 г
  • Вода – 0.5 л
  • Лимонна кислота – 0.5 чайної ложки

Вказаної кількості інгредієнтів вистачає для приготування однієї баночки об’ємом 650 г.

Спочатку квітки кульбаби необхідно правильно зібрати. Робити це потрібно у суху, сонячну погоду, у середині дня.

Зривайте тільки жовті, пухнасті квіти, що повністю розкрилися.

Наполовину закриті не підійдуть. Справа все у кількості пилку. У відкритій кульбабі вона визріла, а в закритій  або переспіла, або навпаки не дозріла.

Існує кілька варіантів варіння варення з кульбаб. У стеблах кульбаб міститься сік, який гірчить. Щоб позбутися цієї гіркоти, у більшості рецептів кульбаби вимочують 24 години. У нас варіант без замочування. Ми будемо використовувати лише пелюстки квітів без стебел та чашолистків. Для цього ножицями зріжемо жовту частину кульбаби.

Щоб зберегти максимум пилку і, відповідно, цілющих властивостей кульбаби, ми не промиватимемо наше майбутнє варення. Тому збирайте квіти треба в чистому місці (в ідеалі за містом, далеко від автомагістралей). Відразу залийте зрізані пелюстки кульбаб водою і поставте на вогонь.

Після закипання додайте дуже важливий інгредієнт – лимонну кислоту. Вона закріпить красивий жовтий колір варення та не дасть цукру кристалізуватися.

Кип’ятити кульбаби потрібно 30 хвилин, але найголовніше – на повільному вогні. Потім відключіть вогонь і дайте відвару настоятися протягом години. Вже на цьому етапі ви відчуєте дуже приємний аромат меду.

Процідіть відвар через подвійний шар марлі та добре відіжміть квітки. Додайте цукор і знову поставте варення на вогонь. Спочатку потрібно постійно помішувати варення ложкою, щоб цукор не пригорів до дна каструлі. Коли він весь розчиниться, варення можна більше не перемішувати. Варіть ще близько 30 хвилин. Чим довше вариться варення, тим густіше воно буде.

Промийте баночки в проточній воді з содою, вологими поставте їх у холодну духовку догори дном. Увімкніть піч на 150 ° С і стерилізуйте після досягнення температури банки об’ємом 0,5 л – 10 хв, 1 л – 15 хв. Кришки промийте та прокип’ятіть. Готове варення з кульбаб у домашніх умовах розлийте гарячим по банкам і закрийте кришечками. Після остигання варення з кульбаби загусне, піна осяде і воно схоже на бджолиний мед.

Зберігається таке варення добре як під металевими, так і під пластиковими кришками.

Рекомендується перед вживанням звернутися до лікаря або дієтолога.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

0 0 голосів
Рейтинг статті

Раніше ми писали:

Дивіться ще

Підписатися
Сповістити про

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
wpDiscuz
0
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: