Неділя, 27 Квітня

Пишаємось разом з Lucy Novak, кураторкою корпоративної Патронатної служби. І продовжуємо торувати шлях реінтеграції ветеранів в промисловій компанії.

На правах бенчмарки ділимось основними висновками своєї роботи.

Реінтеграція ветеранів починається в момент мобілізації.

Ветерани довіряють лише конкретним справам, конкретним вчинкам. Дієва адресна підтримка під час служби закладає фундамент великої довіри. А коли людина довіряє, можна разом шукати варіанти адаптації, пробувати різні підходи, щиро обговорювати здобутки та факапи реінтеграції. І для екс-військових, і для роботодавця конструктивна співпраця дуже важлива.

Ефективний лише комплексний системний підхід.

Підтримка психолога без фізичної реабілітації не працює. Фізична реабілітація без відповідного робочого місця не працює. Робоче місце може підходити, а емоційний контекст – ні. Тому дуже-дуже важливий комплексний підхід, коли підтримка демобілізованому співробітнику надається одночасно в кількох напрямках – медичному, юридичному, психологічному + підбір робочого місця за необхідності та чесний швидкий зворотній зв’язок від ветеранів.

Адаптуватись мають цивільні, а не ветерани.

Підготовка суспільства до повернення ветеранів – тема окремого дискурсу. З нашого досвіду цивільні не розуміються як поводитись з військовим, як виказувати вдячність, де проводити межу між турботою та дисципліною. В Інтерпайп, наприклад, найкращих коннект з ветеранами в Нікополі, який працює під постійними обстрілами. Тому важливо, в першу чергу, готувати керівників, у другу – робочі колективи. Пояснювати, створювати комфортні умови для обговорення проблем, залучати фахівців за потреби. Особливо, якщо колективи весь час працювали далеко від лінії фронту.

Робоче місце для людини з інвалідністю.

Це питання – найскладніше для промислових підприємств, і одне з найважливіших для ветеранів з інвалідністю. Ми шукаємо такі робочі місця в зоні перетину потреб бізнеса з бажанням та фізичними можливостями ветерана. Пропонуємо навчання, підбираємо психологічно комфортних наставників, змінюємо графіки роботи, тривалість зміни, в деяких випадках перебудовуємо бізнес-процеси.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

0 0 голоси
Рейтинг статті

Раніше ми писали:

Дивіться ще

Підписатися
Сповістити про

0 Коментарі
Найстаріші
Найновіше Найбільше голосів
Зворотній зв'язок в режимі реального часу
Переглянути всі коментарі
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
wpDiscuz
0
0
Буду рада вашим думкам, прокоментуйте.x

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: