Дніпро – місто сучасності! А скільки ще цікавих історій, легенд зберігає! Дослідники, історіки та гіди міста знайомлять нас з історію міста та розкривають багато таємниць, легенд про які ми, навіть не здогадувались. Леся Логашова, сертифікований гід та екскурсовод у Дніпрі, на своїй сторінці у фейсбук розповіла цікаву легнеду про одну із вулиць Дніпра, повідомляє «Дніпро Регіон».
Скоро… зовсім скоро День закоханих! Вже поступово відчувається його настання. І хочеться якихось романтичних історій, – написала Леся Логашова.
Є в нашому місті місце, де колись була слобода, що отримала назву “Невінчана балка”.
У 1790-х роках, одразу після заснування Катеринослава, навколо яру, розташованого в районі сучасної Барикадної вулиці та відокремлюючого пагорба від його підніжжя, з’явилися будинки. З нагірного боку – садиби із садами. А з іншого – забудови міської бідноти, які ті поспіхом зводили на власний розсуд.
Їхня слобода отримала назву “Невінчаної” за назвою однойменної балки і проіснувала до 1915 року.
Чому ж балка отримала таку незвичну назву?
Згідно з легендою, в середині XVIII століття, балка стала останнім притулком для брата і сестри, які втекли з рідного дому. За злою іронією долі вони були закохані одна в одну. Коли батьки про це дізналися, то вирішили відправити сина до армії, а дочку терміново видати заміж.
Змиритися з розлукою закохані не могли, і тієї ж ночі втекли. Будучи в бігах, вони спробували повінчатися в місцевій церкві, але священик відмовив, коли побачив їхню зовнішню подібність.
За переказами, у Дикому полі втікачів застигла буря та змусила їх шукати укриття. Насилу вони знайшли притулок у густому лісі на схилах яру. Несподівано блискавка вдарила в дуб, під яким вони були. Дерево впало і брат із сестрою загинули.
Легенда свідчить, що це помітили пастухи, які перечікували грозу на протилежному схилі балки. З того часу балку, а пізніше слободу, під пагорбом у районі нинішньої вулиці Барикадної, почали називати “Невінчаною”.
Фото зі сторінки Лесі Логашової та сайту https://mydnepr.info/.