На межі зникнення: На Дніпропетровщині помітили рідкісного волохатого стафіліна. Про це повідомляє Дніпро Регіон з посиланням на Дніпро Вечірній.
Природа Дніпропетровщини продовжує дивувати, відкриваючи свої таємниці. Нещодавно тут був помічений рідкісний вид жука — волохатий стафілін (Emus hirtus), який, на жаль, перебуває на межі зникнення. Ця знахідка привернула увагу зоологів, які б’ють на сполох через катастрофічне скорочення популяції цієї унікальної комахи.
Причина зникнення: Токсична ланка в харчовому ланцюжку
Кандидат біологічних наук Віктор Бригадиренко підтверджує, що волохатий стафілін є надзвичайно рідкісним видом, який трапляється спорадично — один екземпляр можна зловити лише раз на кілька років. Основною причиною такої ситуації є надмірне використання сільськогосподарської “хімії”.
Науковець пояснює складний механізм, який призводить до загибелі жука:
- Застосування антибіотиків, протиглистових та інсектицидів для відлякування комах на коровах.
- Ця хімія накопичується у гної, яким харчуються мухи.
- Сам волохатий стафілін є хижим жуком, який полює на личинок мух.
- Концентрація хімічних речовин у личинках мух недостатня, щоб їх убити, але для жука, який поїдає цих личинок, вона стає смертельною.
«На жаль, така ситуація спостерігається у всьому світі. Зберегти цього красивого жука, ймовірно, не вийде, а дуже шкода», — зазначає Віктор Бригадиренко.
Зникнення волохатого стафіліна — це не просто втрата одного виду, а тривожний сигнал про загальний стан нашої екосистеми, вказуючи на руйнівний вплив хімічних препаратів на біорізноманіття.
Чи замислювалися ви, як сільськогосподарська хімія впливає на дику природу?