Понеділок, 6 Травня
Куди дівся кисень у водах Дніпропетровщини? На таке запитання уже не перший день намагаються знайти відповідь екологи Екодія, повідомляє Дніпро Регіон. 
Перша Експедиція Екодії «У пошуках чистої води» досягла своєї фінальної локації — села Шульгівка на Дніпропетровщині. Саме це село свого часу стало прикладом громадського моніторингу та посіяло зерно, що проросло у нашу Експедицію.
Криниці й свердловини залишили неоднозначне враження: у 3 з 5 проб був високий вміст фосфатів ~1,5 мг/л. Нітрати присутні у кожній пробі, у одній з криниць їхній вміст на граничному рівні понад 40 мг/л, у решті випадків коливається від 5 до 20 мг/л.
Завдяки попередньому громадському моніторингу у Шульгівці маємо змогу порівняти окремі показники. На одній зі свердловин показник нітратів збільшився. Тобто присутня негативна тенденція поступового забруднення. На ще одній свердловині, крім вище описаних показників, високим виявився вміст амонію, нітритів, а також має високі значення жорсткості.
Інші 6 тестів ми провели на річках та каналах цієї місцини: річки Дніпро та Оріль, 3 дренажні канали. Рекордом Експедиції стали 2 з 3 каналів, де вперше у нашій історії реакції на вміст кисню у воді не відбулось! Тобто кисню у воді не було, а відтак ці водойми не здатні «перетравити» забруднення, що в них потрапляє.
У третьому каналі та на одній із проб з Дніпра вміст кисню був на рівні 4 мг/л (норма більше 6). Річка Оріль стала єдиною, де тест показав нормальний вміст кисню – 7 мг/л.
На 4 точках (Дніпро, Оріль, дренажні канали) ми побачили високі показники фосфатів 1-1,5 мг/л, зокрема й на каналах, де немає кисню. Нітрати, хоч у відносно невеликій кількості, але присутні майже у всіх пробах. А на одному з каналів тест на вміст амонію вперше дав несподівану кольорову реакцію — замість зеленого проба забарвилась у темно-бурий. Як інтерпретувати таку реакцію наразі не зрозуміло, тому місцеві будуть надалі проводити власні спостереження за цією та іншими локаціями у своїй громаді.
Вже наступного тижня, 26 серпня, ми презентуємо усі знахідки Експедиції «У пошуках чистої води» та розкажемо про шляхи запобігання негативному впливу на водні ресурси, – написано в повідомленні.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

0 0 голосів
Рейтинг статті

Раніше ми писали:

Дивіться ще

Підписатися
Сповістити про

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
wpDiscuz
0
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: