Неділя, 5 Травня

Тисячі українців стикаються з такою реальністю сьогодення, як вручення повістки – із запровадженням військового стану вручення військової повістки стало невід’ємною частиною загальної мобілізації. Про особливості, пов’язані з її оформленням та відповідальністю за невиконання законних вимог – читайте на сайті «Дніпро Регіон».

Які бувають військові повістки

Нині в Україні діє Указ Президента «Про загальну мобілізацію». Їй підлягають усі громадяни віком від 18 до 60 років, які можуть виконувати військові обов’язки. Найважливішу роль процесі займає вручення військової повістки.

Їх поділяють на чотири типи:

  • Ті, що вручаються для того, щоб уточнити військово-облікові дані. Вручення повістки відбувається в тому випадку, якщо до бази даних потрібно внести інформацію про призовника: його сімейне становище, відсутність або наявність дітей, роботу та ін. До речі, подібна інформація може використовуватися і для того, щоб визначити, чи є підстави для того, щоб людина було звільнено з військової служби чи отримав відстрочку. А також виявляють захворювання, що не дозволяють проходити службу.
  • Ті, що вручаються для проходження військової лікарської комісії (ВЛК). Отриманий її разом зі спеціальною карткою повинен попрямувати на відповідне медобстеження, яке визначить його придатність до служби.
  • Ті, де закликають на термінову службу. У них проставлено строки явки на призовну ділянку, список необхідних документів: військовий квиток або тимчасове посвідчення, приписне посвідчення, паспорт, обліково-послужна картка та за наявності мобілізаційного розпорядження (за наявності). Зазначимо, що ухилистам від призову загрожує до трьох років обмеження волі на ст. 335 КК України.
  • Документ про мобілізаційне розпорядження одержують ті військовозобов’язані, яких рішенням медкомісії визнали придатними до служби. Розпорядження вручають, зазвичай, у разі мобілізації. У ньому є інформація про те, в якому призовному пункті необхідно опинитися протягом доби з моменту оголошення.

Як можуть вручати повістки

Для того, щоб повідомити людину про те, що вона закликається для проходження термінової служби, запросити її на ділянку, потрібне розпорядження керівника відповідного міського чи районного терцентру комплектування та соцпідтримки. Це регламентовано п. 56 «Положення про підготовку та проведення призову громадян України на строкову військову службу та прийняття призовників на військову службу за контрактом» (Постанова КМУ 21.03.2002р. No 352).

Вручення повістки можуть здійснювати або співробітники місцевого самоврядування, або керівництво організацій, установ та організацій, навчальних закладів будь-яких форм власності. Також документ можуть вручити службовці терцентру. Важливо, щоб його вручили особисто. В іншому випадку активується відмова отримати повістку, яка засвідчується свідками та уповноваженими.

На підприємствах вручення повісток також може відбуватися під підпис працівника, який відповідає за військовий облік. Якщо людина не бажає отримувати – знову таки оформляється акт, який спрямовують до терцентру. Той, хто не з’явився у військкомат, може бути оштрафований на суми від 100 до 200 неоподатковуваних мінімальних доходів (ст. 210-1 КУпАП).

Порушників можуть затримати та доставити до терцентру співробітники Нацполіції (ст. 259 та ст. 262 КУпАП, ч. 3 ст. 38 ЗУ «Про військовий обов’язок та військову службу»). Можливе навіть кримінальне покарання за ст. 336 КК за ухилення від служби – загрожує до 5 років позбавлення волі.

Замість призовника за документ можуть розписатись і родичі. Також його можуть залишити і в дверях або в скриньці для пошти – але підпису в отриманні не буде. Але покарання може бути однаково – якщо, наприклад, є аудіозапис телефонної розмови призовника зі співробітником терцентру.

Хто має право на вручення військової повістки

Як було зазначено, вручення повістки призовнику можуть робити:

  • Службовці терцентру.
  • Співробітники органів виконавчої влади та самоврядування.
  • Представники роботодавця.
  • Керівництво учбового закладу.
  • Поліція.

Де під час війни можуть вручати повістки

Вручення військового порядку денного може відбуватися будь-де – у законі не регламентовані спеціальні умови за місцем вручення документа. Тому цілком законним буде, якщо його видадуть на роботі, на вулиці чи вдома і навіть на блокпостах.

Той, хто вручає повістку, спочатку має встановити особистість громадянина, якому вручається повістку. Це не повинно викликати труднощів – адже під час воєнного стану посвідчення потрібно носити при собі та за потреби пред’являти уповноваженим на те особам. Ці документи стануть підставою для оформлення та при врученні повістки.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

5 2 голосів
Рейтинг статті

Раніше ми писали:

Дивіться ще

Підписатися
Сповістити про

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
wpDiscuz
0
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: