fbpx

Картоплярі та винороби Дніпропетрощини можуть отримати допомогу від держави

Картоплярі та винороби Дніпропетрощини можуть отримати допомогу від держави

Держава підтримуватиме виноградарів з виноробами та виробників картоплі, повідомляє Дніпро Регіон.

Про запровадження додаткових механізмів державної підтримки галузей виноробства і картоплярства йшлося під час робочої поїздки Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України до Херсонщини.

«У 2020 році вже розширено інструменти державної підтримки галузі виноградарства та виноробства. Тепер компенсуються не тільки вартість садивного матеріалу та спорудження шпалери (як в минулому році), а й істотно розширено перелік спеціального обладнання. Також з’явилась державна підтримка нового будівництва та реконструкції цехів первинної переробки», – зазначив Міністр Ігор Петрашко.

Він додав, що обсяг коштів, які планується профінансувати на програму розвитку цієї галузі, складає 400 млн грн. Цей обсяг буде зростати з кожним роком.

Також, у співпраці з аграрними асоціаціями, Мінекономіки напрацювало нові програми державної підтримки в галузі картоплярства.

«Щодо програми картоплярства до Мінфіну направлено бюджетний запит на суму 160 млн грн на 2021 рік. Ця програма передбачає компенсацію вартості обладнання для – виробництва картоплі, будівництво нових картоплесховищ, підтримку зрошення, компенсацію вартості закупівлі високопродуктивного насіння та введення в експлуатацію цехів переробки картоплі», – додав очільник відомства.

Слід також зазначити, що в Мінекономіки в серпні 2020 році започатковано діяльність робочих груп з розвитку картоплярства та овочівництва, а також з розвитку виноградарства та виноробства. До складу зазначених груп входять Народні депутати України, працівники Мінекономіки, представники ОДА, а також експерти з різних ЦОВВ.

Результатом напрацювань цих груп вже є розроблені концепції розвитку галузі овочівництва та, окремо, галузі картоплярства до 2030 року, які зараз проходять візування перед затвердженням їх Розпорядженням КМУ.

Джерело: Мінагрополітики.

Раніше ми писали про допомогу аграріям, що постраждали від посухи та про наміри передати землю у комунальну власність ОТГ.

Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x
()
x