fbpx

Земельні відносини: всю землю громадам

Земельні відносини: всю землю громадам

Земельні ділянки сільськогосподарського призначення державної власності будуть передані у комунальну власність об’єднаних територіальних громад, що робить їх базовим елементом у земельних відносинах, про це зазначив заступник Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Тарас Висоцький під час конференції «Large farm management» за організації асоціації «Український клуб аграрного бізнесу», повідомляє Дніпро Регіон.

Зокрема, ОТГ вже отримали можливість формувати просторові плани розвитку громад, змінювати цільове призначення земель та контролювати екологічний стан та родючість земель.

«У Мінекономіки працюють над концепцією розвитку земельних відносин до 2030 року, яку на початку жовтня представлять для публічного обговорення. Відповідно до концепції об’єднані територіальні громади стануть центром земельних відносин, адже в них з’являється багато повноважень та відповідальність. Тому важливим є продовження системної комунікації, щоб кожен орендар чи майбутній власник землі розумів які в нього права, яка ціна на землю, і з впевненістю міг би будувати середньо- і довгострокові плани», – відмітив заступник Міністра Тарас Висоцький.

Він підкреслив, що в земельних відносинах держава виступає як ефективний регулятор та арбітр, який має надавати якісний сервіс та за результатом дискусій формувати «правила гри» на ринку землі. Зокрема, державний сервіс передбачає запуск національної інфраструктури геопросторових даних, запровадження земельного моніторингу та надання цифрових послуг.

Крім того, держава підтримуватиме доступ до фінансового ресурсу для аграріїв. На сьогодні вже діє програма з компенсації відсотків за кредитами і в майбутньому підтримка буде продовжена як для фізичних осіб, які купуватимуть землі с/г призначення до 100 га з 2021 року, так і для юридичних осіб – з 2024 року.

Також обов’язковою передумовою запровадження ринку землі є інвентаризація земель. Наразі близько 30 млн га земель с/г призначення вже занесено у Держгеокадастр. Разом з тим, є частка земель, які потенційно можуть стати сільськогосподарськими. Щоб стимулювати екологічне відновлення таких земель у Мінекономіки розглядається можливість запровадження державної підтримки за такими напрямами: компенсація витрат за інвестиції у зрошення, за чистку заболочених місцевостей і за відновлення лісосмуг.

Нагадаємо, раніше ми писали, Підтримка фермерів: держава має допомогти постраждалим від посухи

 

Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x
()
x