Неділя, 22 Грудня

Дніпропетровщина багата історіями та гарними краєвидами. Щопрада, мало хто сьогодні знає той край, де живе. Дніпро Регіон розповість про історію Таромського та легенду про балку Калабердине. Кажуть, тут колись був Гетьман Богдан Хмельницький та навіть зупинявся Олександр Пушкін.

Старожили розповідали, що біля залізниці містилася балка під назвою Калабердине. Вона мала напрям на захід, була вкрита густим лісом. В її підземних печерах від наскоків печенігів, половців, татар переховувалися люди, втікачі від поміщиків, польських панів, а також усяка голота, яку не допускали на Січ.

Біля цього місця Богдан Хмельницький зі своїм військом мав зупинку перед боєм з поляками на чолі з Миколаєм Потоцьким 16 травня 1648 року в урочищі Княжі Байраки, що під Жовтими Водами. Ця битва стала початком визвольної війни українського народу проти польської шляхти (1648-1654).
Недалеко від цього місця, у бік Дніпра, була остання до Катеринослава поштова станція (поштові шляхи Катеринослав – Одеса, Катеринослав – Київ). Перший її начальник – Калабердин. На ній зупинялися їздові пошти, міняючи коней, відпочивали мандрівники.
Старожили казали, що у 1820 році там мав зупинку Олександр Пушкін, як їхав у заслання під нагляд Інзова через Катеринослав, і що повість «Станционный смотритель» він написав начебто під враженням перебування на цій станції. Серед старожилів ходили також чутки, що український поет Тарас Шевченко зупинявся на цій станції, проїжджаючи через Таромське по дорозі на острів Хортицю. Він начебто був у Михайла Родзянка (біля Новомосковська), а також у маєтку Лукашевича (біля Ганно-Зачатівки).

Раніше ми писали Став відомий тариф на газ для мешканців Дніпра та області з 1 травня

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

0 0 голосів
Рейтинг статті

Раніше ми писали:

Дивіться ще

Підписатися
Сповістити про

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
wpDiscuz
0
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: