Через часті відключення світла у мешканців Дніпра зникає вода. На такі випадки у місті є свердловини з технічною водою. Їх встановили ще взимку 2023 року. На правому березі облаштовані 46 свердловин з колонками з технічною водою. На лівому березі міста працює ще 51 колонка. Про це повідомляє Дніпро Регіон з посиланням на міську раду.
У цілому, на правобережній частині міста вже облаштовані 46 свердловин з колонками з технічною водою.
«Їх улаштували тільки у низині правобережжя міста, на житлових масивах, які ближче знаходяться до річки Дніпро, тому що тільки там знайшли правильну геологічну місцевість для буріння, де менше скальних порід. Але все ж залягання води дуже глибоке і доходить аж до 65 метрів відносно лівого берега, де максимальне залягання 30 метрів. Окрім 46 колонок на правому березі, на лівому березі міста працює ще 51 колонка з технічною водою. Звертаємо увагу, що вода технічна та може використовуватись в технічних цілях», – розповів начальник управління гідро-архітектурних споруд КП «Дніпроводоканал» Дніпровської міської ради Дмитро Мороз.
Усі свердловини обладнані колонками з нержавіючої сталі. Біля кожної колонки виконано благоустрій території та укладено тротуарну плитку. З кожної колонки беруться проби води для експертизи у сертифікованій лабораторії.
«Всі колонки працюють справно: для того, щоб запустити колонку, достатньою всього від восьми до тринадцяти натискань. І в ході перевірки ми у цьому переконались – колонки справні. Таким чином, у разі надзвичайної ситуації, відсутності централізованого водопостачання або при екстрених відключеннях електроенергії, Дніпро забезпечений технічною водою», – повідомив Юрій Гамазинський.
Усі свердловини обладнані колонками з нержавіючої сталі. Біля кожної виконано благоустрій території та укладено тротуарну плитку. Щоб набрати воду потрібно натиснути від восьми до тринадцяти разів.
У міській раді також нагадали, що з кожної колонки беруться проби води для експертизи у сертифікованій лабораторії. Однак зазначимо, що технічну воду пити не можна.
На мапі зазначені пункти водозабору, якими дніпряни можуть скористатися в разі тривалої відсутності води.