Вівторок, 7 Травня

Капсаїцин, який міститься в червоному перці, підвищує рівень тестостерону, позитивно впливає на імунітет, рівень холестерину в крові і на стан кишкової мікрофлори. Чому перець чілі такий корисний розповість Дніпро Регіон.

Капсаїцин – основний активний інгредієнт червоного перцю чилі. Від вмісту цього алкалоїду залежить пекучість перцю. Коли ми їмо перець, він подразнює температурні і больові рецептори, що викликає відчуття тепла. Відомо, що капсаїцин підвищує рівень тестостерону, позитивно впливає на імунітет, на рівень холестерину в крові і на стан кишкової мікрофлори. Так само відзначають, що регулярне вживання капсаїцину може знижувати ризик серцево-судинних і респіраторних захворювань.

Також кажуть, що він пришвидшує обмін речовин і поліпшує кровообіг. Пов’язують це з термогенними властивостями капсаїцину, який під час підвищення температури тіла, впливає на швидше “спалювання калорій” і знижує ризик набирання ваги. З цієї причини він часто зустрічається в складі різних “спалювачів” жиру в формі БАДів або додається в інші модні “зілля”.

Підвищення температури тіла короткочасне, інтенсивність обміну речовин підвищується незначно.

Однак позитивні властивості капсаїцину і відповідно перцю чилі, безумовно, мають місце. Але це не означає, що почавши вживати велику кількість перцю ви захистите своє здоров’я одразу найближчим часом – через кілька тижнів або місяців. Перець чилі мав вплив на здоров’я тих, хто використовував його регулярно і тривало, значно більше, ніж кілька місяців.

Також капсаїцин використовується в кремах і мазях для зовнішнього застосування у разі ревматичних захворюваннь і м’язових болях. А крім того його використовують ще як “секретну зброю” в помаді – невелика кількість злегка подразнює шкіру губ і робить їх більш пухкими. Все – заради краси!

Важливо зазначити, що перець чилі хоч і має корисні властивості, ним не варто зловживати. Він подразнює слизову травного тракту, може викликатися біль в шлунку і кишківнику, печію. З цієї причини його не слід вживати людям з гастритом, виразковою хворобою шлунку і дванадцятипалої кишки, іншими захворюваннями органів шлунково-кишкового тракту, стенокардією, гіпертонією, аритмією, патологіями печінки і нирок. Також може завдати шкоди тим, хто страждає на бронхіальну астму.

Засмачувати їжу спеціями – це лише одна з корисних звичок у харчуванні. Перець чилі сам собою не призведе до того, що зайві кілограми просто зникнуть. Боротися з надмірною вагою за допомогою самих лише спецій марно. Тому ліпше зберігати здоровий глузд і робити ставку насамперед на збалансований раціон, фізичну активність і зміну способу життя.

Також ми писали що їсти на сніданок: поради від дієтологів.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

0 0 голосів
Рейтинг статті

Раніше ми писали:

Дивіться ще

Підписатися
Сповістити про

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
wpDiscuz
0
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: