Субота, 23 Листопада

Жителі Бердянська минулого тижня спостерігали рідкісне для нашого краю природне явище, відоме як «млинцева крига». Відео з дивовижними крижаними утвореннями, які заполонили Азовське море біля берегів популярного курорту, швидко поширилося по мережі, а багато користувачів, включно з блогерами з багатотисячною аудиторією та деякими журналістами, переплутали крижини з замерзлими медузами, влаштувавши ажіотаж на порожньому місці. Але сенсація не вдалася: експерти в деталях пояснили суть явища. Про це повідомило видання РБК-Україна з посиланням на медіа-проєкт Бердянськ.

Крижані диски, які дрейфували біля узбережжя Азовського моря в районі Слобідки та Третього пляжу, дійсно багатьом нагадали закутих у лід медуз, при цьому більша частина з них була об’єктивно більших розмірів.

Як пояснили в редакції медіа-проєкту «Бердянськ», автори гучного відео стали очевидцями красивого природного явища, характерного переважно для водойм крайньої Півночі, яке називається «млинцева крига».

Воно виникає зазвичай наприкінці зими-на початку весни, коли при певній температурі і швидкості вітру на поверхні води утворюються незвичайного вигляду округлі пластини молодого плавучого льоду, які формою нагадують корж або млинець. Тому кригу і називають млинцевою. Саме вона і зображена на відео.

Але багато медіа, які мають нездоровий інтерес до теми медуз на популярних азовських курортах, інтерпретували опубліковані кадри по-своєму. Розвернутися черговому хайпу не дали фахівці незалежного проєкту «Бердянськ», які оприлюднили додаткові фото та розповіли про тонкощі незвичного для Азова явища.

«Незважаючи на побоювання багатьох туристів та місцевих жителів, ці крижини не є замерзлими медузами, – запевнили у редакції. — Це млинцева крига – порівняно рідкісне для наших широт явище, яке може виникати на великих відкритих водоймах, озерах та морях. Найчастіше подібні «млинці» зустрічаються в північних морях, але цього року відвідали наш регіон».

Такі крижані диски, за словами фахівців, формуються тоді, коли температура моря є близькою до нуля, а на воді при цьому присутні легкі хвилі. При такому розкладі спочатку починає утворюватися тонка масляниста скоринка – «сало», або мастильний лід, яка потім збивається в характерний «млинець» за рахунок сил поверхневого натягу.

У редакції не просто спростували інформацію про засилля медуз в Азовському морі в районі Бердянська, але й обнадіяли: з урахуванням часткового промерзання товщі води можна припустити, що більша частина стрекаючих і їх поліпів вимерзли, і як мінімум ті, хто запланує відпустку на популярних азовських курортах на початок сезону, можуть відпочити без медуз.

Але, звичайно, ближче до середини літа корнероти, швидше за все, знову з’являться в Бердянську та Кирилівці, мігрувавши до пляжів Азова з Чорного моря через Керченську протоку.

0 0 голосів
Рейтинг статті

Раніше ми писали:

Дивіться ще

Підписатися
Сповістити про

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
wpDiscuz
0
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: