Понеділок, 28 Квітня

У чарівному царстві Ботанічного саду Дніпровського національного університету розпустилася надзвичайна квітка, що не лише милує око своєю яскравою красою, але й несе в собі важливу історію збереження рідкісної флори. Йдеться про півонію тонколисту, причорноморський ендемік, занесений до Червоної книги України як вид, що перебуває під загрозою зникнення. Про це повідомляє Дніпро Регіон з посиланням на фото директора ботсада ДНУ Анатолія Кабара.

Її полум’яні пелюстки, здається, увібрали в себе багряні відблиски степового заходу сонця. Недарма в народі цю тендітну красуню лагідно називають кудла, воронець або степова півонія – назви, що відображають її витончену форму та тісний зв’язок з безкрайніми українськими просторами.

На жаль, ця рідкісна перлина флори опинилася на межі зникнення. Основними ворогами півонії тонколистої стали бездумна господарська діяльність, що руйнує її природні оселища. Кожен розквіт цієї квітки в ботсаду ДНУ – це не просто естетична насолода, а й важливий сигнал про необхідність збереження унікального біорізноманіття нашої країни.

Фото, майстерно зафіксоване Анатолієм Кабаром, передає всю велич та крихкість цієї червонокнижної рослини. Воно є безмовним закликом до кожного з нас: цінуймо та оберігаймо природні скарби України, щоб майбутні покоління також могли милуватися багряним дивом степової півонії.

Розквіт цієї півонії в серці Дніпра – це символ надії та наполегливої праці науковців, які докладають усіх зусиль для збереження рідкісних видів рослин. Це нагадування про те, що краса природи потребує нашої уваги та захисту.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

0 0 голоси
Рейтинг статті

Раніше ми писали:

Дивіться ще

Підписатися
Сповістити про

0 Коментарі
Найстаріші
Найновіше Найбільше голосів
Зворотній зв'язок в режимі реального часу
Переглянути всі коментарі
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
wpDiscuz
0
0
Буду рада вашим думкам, прокоментуйте.x

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: