Вівторок, 26 Листопада

25 серпня – день пам’яті святителя Олександра, єпископа Команського. Про те ким був святителя Олександра, про прикмети, що можна і не можна робити 25 сепрня, читайте в матеріалі «Дніпро Регіон».

Святитель Олександр, єпископ Команський, жив у III столітті неподалік Неокесарії. Він вивчив Святе Письмо, знав багато наук. Прийнявши подвиг юродства, святий жив у бідності, займаючись продажем вугілля на міській площі. Багато хто, бачачи його обличчя завжди чорним від вугільного пилу, зневажливо ставилися до нього.

Коли в Комані помер єпископ, то одні пропонували обрати нового предстоятеля зі знаті, інші – вченого чи промовистого, треті – багатого. Тоді святитель Григорій Неокесарійський, запрошений для посвячення обранця, вказав, що єпископ повинен мати не лише зовнішні гідності та відзнаки, але насамперед чисте серце і святе життя. Ці слова викликали в деяких посмішку і вони сказали: “Якщо не дивитись на зовнішній вигляд і шляхетність походження, то й Олександр вугільник може бути поставлений єпископом”.Святитель Григорій подумав, що не без Божого промислу був згаданий цей чоловік, і просив викликати його. Поява святого серед присутніх викликала сміх. Шановно звернувшись до святителя Григорія, святий Олександр стояв, заглибившись у себе, не звертаючи уваги на глузування; святитель випробував його, і вугільник змушений був відкрити, що він раніше був філософом, вивчив Святе Письмо, але заради Бога прийняв на себе добровільну бідність і смирення.

Тоді святитель Григорій узяв його до себе в будинок, де він змив бруд, і його одягли в чистий одяг. Повернувшись на Собор, святитель Григорій почав при всіх задавати йому питання зі Святого Письма, на які святий Олександр відповідав як знаючий і мудрий пастир. Побачивши це, присутні здивувалися його смиренності та одностайно обрали Олександра єпископом.

Святитель Григорій посвятив його на пресвітера, а потім єпископа. Після хіротонії новий Святитель сказав слово народу, сповнене сили та благодаті Божої; всі раділи, що Господь послав їм такого мудрого пастиря.

За імператора Діоклітіана (284–305) святитель мужньо сповідав Христа, відмовившись вклонитися ідолам, після мук його кинули у вогонь, і там він престав до Бога. За деякими джерелами, святитель Олександр постраждав за імператора Декія (249–251).

Що можна робити 25 серпня

  • У цей день можна займатися прибиранням нежитлових приміщень. Особливо це стосується тих, де зберігаються землеробські знаряддя, дрова, корм. Якщо цього не зробити, то від господаря може відвернутися удача.
  • Перед сном на 25 серпня можна гадати. Під подушку молода дівчина може покласти носовичок і їй присниться її обранець.
  • Перед святом молоді дівчата повинні сходити до церкви. Предки вірили, що якщо цього не зробити, то дівчина ризикує не вийти заміж.
  • У цей день потрібно зварити варення з черемхи. Саме цим ви зможете притягнути до себе щастя.

Що не можна робити 25 серпня

1. Не можна 25 серпня вранці виходити на вулицю в легких речах. Ви ризикуєте захворіти, хвороба може затягнутися.

2. Не можна 25 серпня вживати алкоголь і відвідувати галасливі компанії. Цим ви можете притягнути до себе проблеми. Крім того, алкоголь заборонений також і через Успенський пост.

3. Не можна 25 серпня злословити, скандалити і лестити. Це може спровокувати появу серйозних неприємностей.

Прикмети 25 серпня

  • Якщо в цей день ранні заморозки і перший іній, то урожай озимих, цибулі та часнику буде багатим.
  • Якщо вранці велика кількість роси, то погода буде ясною в найближчий тиждень.
  • Якщо небо ясне, то буде багато грибів підберезників.
  • Якщо погода похмура, то бабине літо буде коротким.
  • Якщо жаби довго квакають, то буде дощ.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

0 0 голосів
Рейтинг статті

Раніше ми писали:

Дивіться ще

Підписатися
Сповістити про

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
wpDiscuz
0
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: