Середа, 27 Листопада

21 червня відзначається День літнього сонцестояння. Православна Церква вшановує пам’ять святого Єфрема, патріарха Антиохійського. Святий покровитель цього дня відомий в народі як Федір-Колодязник. Про церковне свято, про день літнього сонцестояння, про прикмети та традиції, що можна і не можна робити 21 червня розповість «Дніпро Регіон».

21 черня день літнього сонцестояння

21 червня відзначається літнє сонцестояння – найкоротша ніч у році. Ця дата вважається початком астрономічного літа. Це найдовший день у році, який в середньому триває 17-18 годин, і найкоротша ніч. Вважається, що сонцестояння відбувається, коли влітку опівдні Сонце досягає максимальної висоти.

Яке сьогодні, 21 червня, церковне свято

21 червня Свята Церква Православна вшановує пам’ять святого Єфрема, патріарха Антиохійського.

Святитель Єфрем, патріарх Антіохійський, сирієць, був воєначальником при імператорах Анастасії (491–518) та Юстині (518–527). Святий вирізнявся добротою, благочестям та співчуттям до всіх потребуючих.

У 526 році Господь покарав Антіохію за ухилення християн у єресь Несторія та Євтихія: землетрус знищив це чудове місто. Загинула величезна кількість жителів. Патріарх Євфрасій був розчавлений колоною, що обрушилася.

Для відновлення зруйнованого міста імператор направив святого Єфрема. Один із робітників, єпископ, який заради здійснення скромних подвигів пішов від єпископства, передбачив святому Єфрему обрання на патріарший престол і просив його не залишати справ милосердя і твердо боротися з єретиками. У 527 році святого Єфрема було обрано на патріарший престол. Він твердо і мудро керував паствою та прикладом свого життя, повчаннями та посланнями захищав її від єретичних вчень.

Про силу його віри дає уявлення наступний випадок. Поблизу Ієраполя трудився стовпник, який впав у єресь. Дізнавшись про подвижника, святий Єфрем прийшов до нього і переконував приєднатися до православної церкви. Стовпник не погоджувався. Він вирішив налякати патріарха і запропонував розпалити велике багаття, щоб обом увійти у вогонь. Багаття було розведене, але стовпник не наважився увійти до нього. Патріарх благав Господа Ісуса Христа показати, хто має правдиву віру, і, знявши омофор, поклав у багаття. Через три години дрова згоріли, а омофор святителя був вийнятий неушкодженим. Стовпник зрікся єресі і приєднався до Церкви.

Святий патріарх Єфрем мирно переставився до Бога 545 року. У своїх працях святитель Єфрем захищав вчення православної церкви про поєднання в Особі Господа нашого Ісуса Христа двох природ – Божої та людської.

Що можна робити 21 червня в день літнього сонцестояння

  • Обов’язково 21 червня потрібно було оновити в будинку будь-яку річ. Купити дзеркало, викинути стару швабру і купити нову, придбати нову постільну білизну.
  • Добре провести літнє сонцестояння на природі.
  • 21 червня можна залучити удачу. Для цього варто вибирати одяг помаранчевих і жовтих відтінків.
  •  21 червня вважається ідеальним днем для сватання або весілля. Згідно з прикметами, найдовший день в році посприяє міцному і довгому шлюбу.

Що не можна робити 21 червня на день літнього сонцестояння

  1. Не можна 21 червня лаятися, а також реагувати на провокації.
  2. Не можна 21 червня сумувати і проводити день на самоті.
  3. Не можна 21 червня лінуватися.
  4. Не можна 21 червня надягати чорний одяг.

Прикмети 21 червня

  • Якщо погана погода, то буде неврожайний рік.
  • Якщо вранці багато роси, то урожай буде хорошим.
  • Якщо зоряне і безхмарне літо, то віщує багато грибів.
  • Якщо зустріти світанок в день літнього сонцестояння, то це додасть здоров’я і сил на весь рік.

Святий покровитель цього дня відомий в народі як Федір-Колодязник. Вважається, що вода з колодязів в цей день особливо корисна. Зібрану в день Федора колодязну воду зберігали в захищеномк місці і лікували нею хворих.

Наші предки відзначали день літнього сонцестояння стрибками через багаття, купаннями, плетінням вінків. Дівчата в цей вечір ворожили на долю і суджених. Вранці в свято 21 червня рекомендується пройтися пішки по росі – це принесе користь організму.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

0 0 голосів
Рейтинг статті

Раніше ми писали:

Дивіться ще

Підписатися
Сповістити про

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
wpDiscuz
0
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: