Середа, 27 Листопада

16 червня церква вшановує пам’ять мучеників Лукіана, Юліана, Маркеліана і Сатурнина. У народі день називали – Лук’янов. Про традиції, прикмети, що можна робити та  що категорично не можна робити цього дня розповість «Дніпро Регіон».

Ким були мученики Лукіан, Юліан, Маркеліан і Сатурнин

16 червня – день пам’яті бельгійських мучеників Лукіана, Юліана, Маркеліана і Сатурнина.

Священномученик Лукіан жив у Римі, в язичництві носив ім’я Лукій. Апостолом Петром він був просвічений світлом Христової віри і прийняв Хрещення. Після смерті апостола, святий Лукіан проповідував Євангеліє в Італії. Тоді до Риму прийшов святий Діонісій Ареопагіт, учень апостола Павла. На прохання святого Климента, папи, він дав згоду вирушити на проповідь Євангелія до західних країн і почав підбирати собі супутників та помічників. Святий Климент, посвятивши святого Лукіана на єпископа, направив його, а також святих Маркелліна і Сатурніна, пресвітера Максіана та диякона Юліана зі святим Діонісієм.

З Італії святі проповідники припливли до Галії. Святий Маркеллінан з іншими пішов до Іспанії, святий Сатурнін – до Галії, а святий Діонісій з рештою – до Паризької сторони. Звідти святий Лукіан з Максіаном та Юліаном вирушили до Бельгії.

Проповідь святого Лукіана була дуже успішною. Сильним благодатним словом та прикладом свого життя він навернув у християнство велику кількість язичників. Святий Лукіан був суворим подвижником, за весь день їв лише шматок хліба і трохи води. У зверненні був лагідний, завжди радісний і світлий обличчям.

Незабаром майже все населення Бельгії навернулося до віри у Христа. У той час римський імператор Доміціан (81–96) розпочав друге (після Нерона, 54–68) гоніння на християн і видав указ, який наказував відава на муки та страти всіх, хто відмовиться принести жертви язичницьким богам.

Для виконання указу до Бельгії було послано трьох сановників. Господь відкрив святому Лукіану про майбутній подвиг. Зібравши паству, він переконував її не боятися погроз, мук і смерті, а потім підніс подяку Богу, який давав йому можливість приєднатися до сонму святих мучеників. Після молитви святий Лукіан з пресвітером Маркеліаном і дияконом Юліаном пішов на вершину гори, де продовжував повчати народ, що його супроводжував.

Тут святих знайшли воїни імператора і привели на суд. Святим Маркеліану та Юліану було запропоновано зректися Христа і принести жертву ідолам, але вони обоє з твердістю відмовилися і були обезголовлені.

Потім суддя став допитувати святого Лукіана, звинувачуючи його в чаклунстві і непокорі імператору і сенату. Святий відповів, що він не чарівник, а раб Істинного Бога, Господа Ісуса Христа, і відмовився принести жертву ідолам, створеним людськими руками.

Святий був підданий жорстокому бичуванняю, під час якого тільки повторював: “Ніколи не перестану серцем, вірою та вустами хвалити Христа, Сина Божого”. Святий мученик був обезголовлений. Над його тілом засяяло Небесне світло і було чути голос Спасителя, який закликав доблесного страждальця в Небесне Царство для отримання мученицького вінця. Силою Божою святий підвівся, взяв свою відрубану голову, перейшов через річку і, дійшовши до обраного ним для поховання місця, ліг на землю і спочив з миром.

Побачивши це найбільше диво близько 500 язичників навернулися до Христа. Згодом над труною мученика Лукіана було споруджено церкву, в яку перенесли останки і святих мучеників Маркеліана та Юліана.

Що можна робити 16 червня

  1. Обов’язково 16 червня потрібно тримати вікна в будинку відкритими. Вірили, що вітер видує з приміщення всю нечисту силу.
  2. Крім вікон в будинку відкривали і вхідні двері. Вірили, що вітер видує все найгірше з усіх куточків і щілин.
  3. Люди говорили, що на Лук’яна вітряка самотнім дівчатам варто виходити з дома, якщо на вулиці дме благодатний південний вітер. Він може “надути” хорошого нареченого.
  4. Вірили, якщо в родині є хворий родич, то його речі навіть в сухому вигляді треба вивісити на вулиці. Як тільки хворий після вітряного очищення одягне свій одяг, одразу піде на одужання.

Що не можна робити 16 червня

  1. Не можна 16 червня йти проти вітру. Вірили, що принесе хвороби і неприємності.
  2. Не можна 16 червня під час поривчастого вітру думати про погане, оскільки всі негативні думки можуть втілитися в життя.
  3. Не можна 16 червня сушити білизну в приміщенні. Її рекомендується винести на вулицю, щоб вітер видув з нього всі неприємності, негаразди і прикрощі.
  4. Не можна 16 червня перевіряти свої кишені на вулиці. Вірили, що почнуться фінансові проблеми.
  5. Не можна 16 червня в цей день розповідати таємниці, навіть близьким людям. За прикметою, вітер все почує і рознесе всюди.
  6. Не можна 16 червня проходити повз двірника, не привітавшись з ним. Хто не послухається цієї заборони, зіткнеться з неприємностями.

Прикмети на 16 червня

  • Якщо південний вітер, то до швидкого зростання ярих хлібів.
  • Якщо весь день йде дощ, то буде багато грибів.
  • Якщо собака мало їсть або погано спить і їсть траву, то до дощу.

16 червня за вітрами ворожили про врожай і погоду. Якщо був південний вітер, то чекали багатий урожай ярих. А ось південно-західний вітер, то надовго приносить погану погоду.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

0 0 голосів
Рейтинг статті

Раніше ми писали:

Дивіться ще

Підписатися
Сповістити про

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
wpDiscuz
0
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: