За матеріалами СБУ 15 років тюрми отримав зрадник, який «зливав» до рф маршрути руху військових ешелонів на Дніпропетровщині. Про це повідомляє Дніпро Регіон з посиланням на СБУ.
За доказовою базою Служби безпеки 15 років ув’язнення з конфіскацією майна отримав агент фсб, якого СБУ затримала у грудні 2024 року на Дніпропетровщині.
Як встановило розслідування, він шпигував за ешелонами ЗСУ на території прифронтового регіону.
Для цього зловмисник встановлював біля місцевих станцій Укрзалізниці приховані відеокамери з віддаленим доступом для фсб.
Щоб замаскувати відеопристрої, агент облаштовував їх на деревах і для безперебійної онлайн-трансляції регулярно міняв павербанки.
У такий спосіб ворог відстежував кількість, напрямки руху і вантажі рухомого складу Сил оборони.
Також за допомогою розвідданих рашисти сподівались відстежити транзитні зупинки військових ешелонів, щоб завдати по них ракетні удари.
За даними слідства, завдання фсб виконував 24-річний місцевий безробітний, якого окупанти завербували через Телеграм-канали з пошуку «швидких заробітків».
Під час обшуків у агента вилучено смартфон із доказами його контактів з російською спецслужбою. Також СБУ демонтувала «відеопастки», встановлені фігурантом.
На підставі зібраних слідчими СБУ доказів суд визнав зловмисника винним за ч. 2 ст. 111 Кримінального кодексу України (державна зрада, вчинена в умовах воєнного стану).
Розслідування проводили співробітники СБУ у Дніпропетровській області за процесуального керівництва обласної прокуратури.