Неділя, 5 Травня

В рамках Європейського зеленого курсу, Держекоінспекція здійснюватиме контроль над  його виконанням українськими агропідприємствами, повідомляє Дніпро Регіон.

Нові вимоги Європейського зеленого курсу впроваджено до українського законодавства. І відтепер постало питання контролю за їх дотриманням. Зокрема, моніторинг виконання закону на підприємствах агропромислового комплексу здіснюватиме Державна екологічна інспекція України. Про це під час міжнародного форуму Agro Green Deal повідомив голова Державної екологічної інспекції Андрій Мальований:

Про це повідомив голова Державної екологічної інспекції Андрій Мальований під час міжнародного форуму Agro Green Deal.

«Наразі Україна лише на початку шляху з реалізації вимог Європейського зеленого курсу. З 1 січня 2021 року розпочалось впровадження системи моніторингу, звітності та верифікації викидів парникових газів, якою буде охоплена діяльність всіх суб’єктів господарювання, зокрема, агропромислових підприємств. Також вже підготовлена низка законопроектів, які дозволять забезпечити реалізацію зеленого курсу».

АПК має величезне значення для економіки України — у 2020 році його частка в загальному експорті склала 45%. Але також треба зазначити, що його негативний вплив на навколишнє середовище також залишається дуже великим. Тому Держекоінспекція наразі хдійснює низку дій, що дозволять покращити ефективність контролю. Зокрема, мова йде про територіальну реформу, оновлення матеріально-технічної бази, цифровізація інспекційної роботи. У відомстві сподіваються, що це дозволить покращити якість контролю і забезпечать виконання Європейського зеленого курсу.

В гонитві за прибутком сільгоспвиробники дуже часто не дотримуються елементарних правил: відсутність сівозміни, застаріле обладнання і технології що призводять до надмірного викиду в атмосферу парникових газів, надмірне неконтрольоване використання хімії, забруднення річок і водойм — все це має бути під жорстким контролем Державної екологічної інспекції.

«Так, за даними Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН 6,5 мільйонів гектарів ґрунтів в Україні є деградованими та не придатними для ведення сільського господарства», — зазначив очільник Держекоінспекції Андрій Мальований.

Джерело: Держекоінспекція України

Раніше ми писали, що Рада збільшила штрафи за випалювання лісів
Також ми розповідали, що Міндовкілля оприлюднило дані про якість води в Дніпрі

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

0 0 голосів
Рейтинг статті

Раніше ми писали:

Дивіться ще

Підписатися
Сповістити про

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
wpDiscuz
0
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: