Четвер, 26 Грудня

У розпалі активного відпочинку на природі як ніколи варто подбати про захист здоров’я. Виявити на собі укус кліща можна будь-якої миті часу, навіть після невеликої прогулянки в найближчий ліс або парк. Сам кліщ не становить людини небезпеки. А ось хвороби, які він може переносити, можуть значно погіршити здоров’я, а то й призвести до смерті. Як захиститися від укуса та що робити, якщо кліщ таки укусив, розповість «Дніпро Регіон».

Чим небезпечні кліщі

Кліщі – переносники різних мікроорганізмів (від грибків до вірусів), а основну небезпеку в людини несуть  енцефаліт.

Цікаво, що 75% людей, які стали жертвами кліщів, є міськими жителями.

До того ж різні види кліщів можуть бути переносниками низки інфекційних захворювань, серед яких найбільш небезпечні такі: везикульозний рикетсіоз, хвороба Лайма, кліщовий тиф, марсельська лихоманка та ін.

Один кліщ може ввести в організм людини кілька збудників, що пояснюється тим, що кліщі можуть містити далеко не один вірус. Сприйнятливість до цих хвороб залежить від віку, на відміну тяжкості захворювання: ймовірність поразки мозку підвищується в людей, старше 40 років.

Які є ознаки укусу кліща?

Кліщ всмоктується у найменш захищену та тонку область шкіри своїм хоботком, а потім приступає до висмоктування кров’яної рідини, яка потрібна йому для виживання. На місці укусу можна побачити червону цятку розміром до 1 см. Якщо ж укус викликав алергічну реакцію – пляма може бути більше і свербіти.

До додаткових ознак укусу належать:

  • висока температура;
  • підвищена частота биття серця;
  • виникнення головного болю;
  • поява висипань на шкірі;
  • падіння артеріального тиску;
  • збільшення лімфовузлів;
  • слабкість у тілі.

Огляд один одного

На природі треба бути уважнішими один одному в тому плані, що на іншій людині легше помітити кліща. Особливо якщо його одяг світлих тонів, тому потрібно намагатися вибирати вбрання на природу та з таких міркувань.

Як витягти кліща

Якщо все ж таки кліщу вдалося досягти бажаного, а саме вкусити людину, паразита потрібно витягти зі шкіри. Найкраще в такому випадку звернутися до лікаря, але якщо такої можливості немає, можна постаратися зробити це самостійно, дотримуючись деяких правил.

Дуже важливо, вирушаючи на природу, брати собою аптечку, в якій обов’язково має бути йод та бинт.
Так, вилучення кліща – це свого роду ювелірна робота, тому що навіть маленька частка його тіла, що залишилася в шкірі, надалі призведе до запалення, а також поширення інфекції.

Для початку на кліща потрібно капнути соняшниковою олією або змастити місце укусу вазеліном, а через кілька хвилин витягти його рухами проти годинникової стрілки, використовуючи пінцет або петлю з нитки. Після завершення процедури рану бажано обробити йодом.

Якщо після «операції» з вилучення кліща, проведеної самостійно, на місці укусу утворилася пляма червоного кольору, а також на тілі з’явився висип, збільшилися лімфовузли, підвищилася температура, і постраждалий почав страждати від м’язових болів, необхідно терміново звернутися до лікаря.

Як захиститись від кліщів

  1. Щоб захистити голову від кліщів, у теплу пору року, вирушаючи на пікнік, бажано вдягати головний убір. Він також урятує від сонячного удару.
  2. Що стосується одягу, то, незважаючи на перші сонячні дні, через які хочеться одягнути футболку та шорти, в ліс краще вибрати одяг, який покриває все тіло. Наприклад, штани та кофту з довгим рукавом, при цьому штани бажано заправляти у шкарпетки або кросівки.
  3. Також можна скористатися спеціальними препаратами для профілактики укусів кліщів – репелентами (аерозолями, кремами, лосьйонами, олівцями), які відлякують паразитів. Їх наносять на тіло або одяг, а також, збираючись у похід, ними можна обробити покриття намету та рюкзаки. Для дітей і людей, які страждають на алергію, можна придбати подібні препарати з «полегшеним» складом.
  4. До того ж, щоб убезпечити себе від кліщів, за два тижні до вилазки на природу можна зробити щеплення.

Як правильно вибирати місце для пікніка

Вирушаючи до лісу на пікнік, необхідно вибирати відкриті місця, де немає чагарників. Щоб сонце не завдавало незручностей, краще взяти з собою намет або пляжну парасольку, завдяки яким можна буде відпочивати в тіньці та не відчувати дискомфорту. При прогулянці лісом не потрібно вибирати стежки, що пролягають біля чагарників.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

0 0 голосів
Рейтинг статті

Раніше ми писали:

Дивіться ще

Підписатися
Сповістити про

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
wpDiscuz
0
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: