Четвер, 17 Липня
Коли мова заходить про природні скарби Дніпра, на думку одразу спадають річка Дніпро, парки та сквери. Однак на околицях міста, зокрема в районі Березанівки (АНД район), існують унікальні екосистеми, які повільно, але невпинно зникають під тиском людської діяльності. Йдеться про озеро Вошівка та болото Куплювате – колись частину великої, взаємопов’язаної водно-болотної системи. Про це повідомляє Дніпро Регіон.
Остання крапля води: Доля озера Вошівка

Зараз з усієї цієї системи лише озеро Вошівка залишається водоймою з водою. І це, як не дивно, завдяки втручанню людини, хоч і з благородною метою. Озеро періодично чистили від очеретів, що дозволило зберегти відкриту водну гладь. Воно залишається притулком для водоплавних птахів та місцем, де можна побачити залишки колишньої величі цих місць.

Однак, якби не ці роботи, Вошівка, ймовірно, спіткала б доля Куплюватого. Це тривожний дзвінок, що вказує на крихкість цих природних балансів.

Безводне Куплювате: Приклад людської байдужості

Трагічна доля спіткала колись велике та повноводне болото Куплювате. Сьогодні, за словами місцевих жителів та екологів, води там майже немає. Колись потужна болотяно-озерна система перетворилася на суху, порослу місцями травою територію.

Причина такого зникнення води – майже повністю антропогенний фактор. Масштабне розорювання берегів, що знищило природну рослинність і змінило гідрологічний режим, стало одним із ключових чинників. Крім того, будівництво численних загат та інших інженерних споруд перекрило природні шляхи стоку води, порушивши циркуляцію в усій системі. Деякі місцеві забудовники, ігноруючи екологічні норми, могли використовувати ці землі для власних потреб, ще більше посилюючи деградацію.

Що втрачає Дніпро?

Зникнення таких екосистем, як Куплювате, – це не просто втрата кількох гектарів землі. Це значний удар по біорізноманіттю регіону. Болота та озера є домівкою для численних видів рослин, комах, земноводних, плазунів та птахів. Вони виконують важливу роль у фільтрації води, регулюванні мікроклімату та є природними резервуарами для води. Їхня деградація призводить до зменшення чисельності популяцій, а деякі види можуть і зовсім зникнути.

Ця ситуація вкотре підкреслює необхідність пильної уваги до природних територій, що знаходяться поруч з великими містами. Без належного захисту та відновлення, унікальні куточки дикої природи можуть назавжди зникнути з мапи Дніпра.

Чи знаєте ви про подібні випадки деградації природних об’єктів у вашому регіоні?

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

0 0 голоси
Рейтинг статті

Раніше ми писали:

Дивіться ще

Підписатися
Сповістити про

0 Коментарі
Найстаріші
Найновіше Найбільше голосів
Зворотній зв'язок в режимі реального часу
Переглянути всі коментарі
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
wpDiscuz
0
0
Буду рада вашим думкам, прокоментуйте.x

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: