П’ятниця, 22 Листопада

Щоб відчувати комфорт влітку, необхідно підтримувати у кімнатах здоровий мікроклімат: повітря повинно бути прохолодним (у межах 23-25°C), чистим та свіжим; з рівнем вологості близько 40-60%. У багатьох випадках для розв’язання цих задач монтуються дві окремі системи: припливно-витяжна вентиляція та кондиціонер. Але існує і комплексний підхід до мікроклімату в приміщенні. Офіційний представник бренду Meltem в Україні у цій статті допоможе розібратись, як можна об’єднати системи вентиляції та кондиціювання повітря і що буде потрібно для реалізації цієї ідеї.

Особливості будови систем вентиляції та кондиціювання повітря

Багато хто вважає, що пристрої вентиляції та кондиціонування — практично однакове обладнання, що легко замінить один одного. Однак це не так: вони відповідають за різні параметри повітря (свіжість/чистоту й температуру), і тільки в сукупності можуть дати необхідний результат.

Чим відрізняється вентиляція від кондиціювання?

Монтаж вентиляції здійснюється для контролю повітрообміну у будинку: приплив свіжого повітря, насиченого киснем; його розподіл по кімнатах і скидання відпрацьованих газів через вентиляційні шахти. Просунуті моделі вентиляційних систем можуть підігрівати, охолоджувати та осушувати припливне повітря перед його подачею у приміщення.

Встановлення кондиціонера проводиться для коригування повітря не за складом, а за температурою. Сучасне обладнання спрямоване на охолодження влітку, а взимку — на обігрів. Зауважимо, що більшість кондиціонерів не провітрюють приміщення, як здається: вони лише охолоджують повітряні маси, які перебувають у кімнаті. Рішенням можуть стати дорогі моделі, оснащені системою “підмішування свіжого повітря”. Однак у цьому разі приплив слабкий й розрахований на забезпечення свіжим повітрям тільки однієї кімнати.

Яка техніка потрібна для створення загальної системи

Вентиляцію і кондиціонування у квартирі можна облаштувати різними способами — вибір залежить від бюджету, особливостей і потреб будівлі, її планування та призначення. Наведемо 3 найпопулярніших варіанти:

1. Проєктування вентиляції з охолодженням повітря

Якщо власник не хоче встановлювати дві роздільні системи, рішенням може стати проєкт вентиляції з вбудованим кондиціонером або фреоновим/водяним охолоджувачем. Плюси: економить місце (все приладдя складається в одну кліматичну систему), обслуговування проводиться відразу для всього обладнання.

2. Придбання кондиціонера з можливістю вентиляції

Ви також можете вибрати кондиціонер з функцією «підмішування свіжого повітря». Таке обладнання не тільки охолоджує атмосферу в домі, а й освіжає її коштом свіжого повітря з вулиці. Тут важливо враховувати, у більшості кондиціонерів свіже повітря надходить крізь тонку трубочку в об’ємі до 60 куб.м на годину. Цього буде достатньо лише на одну кімнату.

3. Вентиляція, поєднана з тепловим насосом

Дуже зручне рішення, завдяки якому свіже повітря буде охолоджуватись влітку та підігріватись взимку коштом енергії з природно джерела тепла. Залежно від типу обладнання, джерелом може виступати повітря, ґрунт, свердловина чи водойма.

Переваги спільної системи вентиляції та кондиціювання

Комбінована система вентиляції та кондиціонування може бути зручнішою, економічно вигіднішою та ефективнішою порівняно з роздільними рішеннями.

  1. Економія місця у технічних приміщеннях;
  2. Проєктування, монтаж та обслуговування однієї суміщеної системи проводиться швидше та дешевше;
  3. Може забезпечувати повний клімат-контроль, беручи до уваги усі параметри мікроклімату;
  4. Можна вибрати слушний варіант обладнання для вентиляції+кондиціонування в будь-якому типу приміщень.

Хто може допомогти з проєктуванням і монтажем поєднаної системи?

Систему вентиляції та кондиціонування проєктувати та монтувати мають кваліфіковані спеціалісти, наприклад, команда професійної кліматичної компанії:

  1. Завдяки знанням та досвіду, фахівці будуть уважні з усіма вимогами до систем вентиляції та кондиціювання повітря;
  2. Буде назначено точний термін виконання замовлення;
  3. У роботі будуть використані виключно високоякісні матеріали та професійна техніка;
  4. Правильно встановлене обладнання забезпечить ефективну роботу та максимальну продуктивність вентсистеми протягом усього терміну її експлуатації;
  5. Якщо помилки все ж таки буде допущено, у вас буде гарантія, тому усі недоліки будуть виправлені безкоштовно;
  6. Фахівці зможуть проконсультувати вас та навчити правильної експлуатації та налаштування системи;
  7. У вас залишаться контакти підрядників, які зможуть дати поради, рекомендації та послуги з техпідтримки обладнання протягом терміну його служби.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

0 0 голосів
Рейтинг статті

Раніше ми писали:

Дивіться ще

Підписатися
Сповістити про

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
wpDiscuz
0
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: