П’ятниця, 22 Листопада

На Нікопольщині місцеві жителі під обстрілами РФ вирощують полуницю. До повномасштабної війни першу зібрану ягоду здавали по 150-180 гривень за кілограм. Цьогоріч ціна 40-50 гривень. Про це розповідає Дніпро Регіон з посиланням на Суспільний.

 Чому вимушені вирощувати полуницю, чи приносить це дохід та як загалом справляються з труднощами.

“Ми проживаємо пекло”

МІсцева жителька Юлія з родиною вирощує полуницю з десяток років. Цьогоріч — найтяжче, розказала жінка. Через відсутність централізованого водопостачання — не можуть поливати город. Відтак ягода не наливається.

Полуниця на городі Юлії. Фото: Суспільне Дніпро

Крім того, збираючи полуницю та розвозячи її адресно, ризикують і своїми життями, сказала Юлія. Військові РФ обстрілюють село дронами та артилерією.

“Вони (мати та чоловік — ред.) лише вийшли на поле й одразу обстріли, вони побігли й в підвалі сиділи. Ми проживаємо пекло. Якщо того року ми ще встигли щось полити та щось встигли заробити, то цього року в нас ходу взагалі немає”, — розказала жінка.

Місцева жителька Юлія. Фото: Суспільне Дніпро/Олександр Шалдибін

У Юлії три ділянки з полуницею. Раніше на кошти від продажу родина могла жити пів року. Першу зібрану полуницю здавали по 150-180 гривень за кілограм. Цьогоріч ціна 40-50, розповідає Юлія.

“Перший збір був 10 кг, потім 30, минулого разу 60 кг. Якщо в нас 3-й збір, то вона крупніша, бо був полив”, — сказала Юлія.

Юлія показує зібрану полуницю. Фото: Суспільне Дніпро/Олександр Шалдибін

Багато людей, які займалися вирощуванням полуниці — виїхали, каже Юлія. Тому конкуренції майже немає.

“Це не коштує того. Стільки праці віддати за копійки”

На початку травня свою полуницю розпочала збирати з родиною й Ірина. Вирощують її в Нікополі. Займаються цим рік. Жінка розповіла: через повномасштабну війну немає варіантів іншої роботи. Після обстрілу армії РФ Ірина з чоловіком були поранені, втратили два будинки та інше поле на березі водосховища. Зараз хотіли збувати ягоду оптом, але це занадто дешево.

“Це не коштує того. Стільки праці віддати за копійки. Стараємося самі, коли люди замовляють через Інтернет, телефоном. Десь вивезти на ринок, у місто. Але ціну високу не ставимо”, — розказала жінка.

Місцева жителька Ірина. Фото: Суспільне Дніпро/Олександр Шалдибін

Минулого року обстрілами військ РФ на городі пошкодило трубопровід та не було води. Родич Ірини обладнав ділянку крапельним поливом. Підключати його можуть до різних місткостей.

“Навіть при слабкому тиску можемо вмикати верх чи низ. І воно все одно буде проливатися. Але щоб воно все працювало, нам треба було встановити сюди ще фільтр, бо труби просто жахливі”, — розказав Олексій.

Місцевий житель Олексій. Фото: Суспільне Дніпро/Олександр Шалдибін

Родина посадила 2,5 тисячі кущів полуниці. Догляд за ними — щоразу ризик, каже Олексій.

“В таких умовах — це дуже тяжко. Іноді не можеш сюди вийти через обстріл. В нас там невеличка ямка, в яку можеш сховатися. Ми завжди з собою аптечку носимо”, — розповів він.

Олексій збирає полуницю. Фото: Суспільне Дніпро/Олександр Шалдибін

Минулого року замість запланованої тонни полуниці зібрали 300 кілограмів, сказав Олексій. Зараз назбирали 200 та продаватимуть ягоду ще до червня. Чи будуть продовжувати свій бізнес надалі, поки Ірина не думала над цим. Каже: залежатиме від умов у місті.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

0 0 голосів
Рейтинг статті

Раніше ми писали:

Дивіться ще

Підписатися
Сповістити про

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
wpDiscuz
0
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: