Неділя, 19 Травня

Цього року згідно з Постановою Кабміну № 754 від 21 липня 2023 року «Деякі питання соціального захисту ветеранів та жертв нацистських переслідувань» затверджено порядок здійснення разової грошової виплати до дня Незалежності України. Хто має право на отримання разової грошої виплати, в якому розмірі виплачувалась та чи можливо отримати після 24 серпня разову грошову виплату, роз′яснює
Наталія Корнійчук – заступниця начальника Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області, повідомляє «Дніпро Регіон» з посиланням на Відкритий.Виплати до Дня Незалежності: хто у Дніпрі має право на разову грошову виплату

В цьому році, ще в березні місяці, було прийнято зміни до Порядку виплати грошової допомоги. Якщо в попередніх роках пенсіонери, наприклад, відповідних категорій, які мають відповідний статус:

  • це ветерани війни;
  •  це особи з інвалідністю внаслідок війни;
  •  це учасники бойових дій;
  •  учасників війни;
  •  сім’ї загиблих ветеранів війни

отримали такі виплати до 5 травня, то в цьому році відбулися відповідні зміни і дещо змінився порядок виплати.

Такі виплати, в цьому році, проводилися до 24 серпня – Дня Незалежності, і була прийнята відповідна Постанова Кабінету Міністрів, яка регламентувала порядок таких виплат і категорії, тобто таким чином проводилась виплата.

Перша категорія –це пенсіонери, які мають відповідний статус. Грошова допомога була проведена разом з пенсією до 24 серпня.

Друга категорія – це військовослужбовці, які мають відповідний статус. Наприклад, учасника бойових дій, які не є пенсіонерами і які проходять військову службу у певних військових частинах. Такі виплати їм перераховувалися на рахунки військових частин, там де вони проходять службу: установ, організацій. На підставі інформації, яку ми отримували від цих установ.

Третя категорія, які не є пенсіонерами, які не проходять військову службу, але мають відповідний статус. Наприклад, сім’ї загиблих, учасники бойових дій. Такі виплати, цій категорії, проводяться тільки за їхньою заявою.
Тобто, це звернення до органів пенсійного фонду, заповнення відповідної заяви і тоді на підставі цих документів уже окремо проводились виплати.

Чи всі категорії отримали виплати до 24 серпня? Чи можна отримати виплати після 24 серпня?

В основному виплатний період з 4 до 25 числа кожного місяця, тому всі пенсіонери отримали до 24 серпня. А ті категорії, які, наприклад, не є пенсіонерами, не проходять військову службу – вони на сьогоднішній день ще звертаються до органів Пенсійного фонду, надають відповідні документи і ми оформлюємо відповідні виплати.

В яких розмірах ці виплати і яка категорія саме отримала повністю ці виплати?

Якщо говорити про категорії і про розміри, то це особи з інвалідністю внаслідок війни і учасники бойових дій.

Розміри виплат грошової допомоги:

– перша група інваліднсті – 3100 грн.;
– друга група інвалідності – 2900 грн.;
– третя група інвалідності – 2700 грн.;
– учасники бойових дій – 1000 грн.;
– сім’ї, члени сімей загиблих ветеранів війни – 650 грн.;
– учасники війни – 450 грн.

А чи може колишній військовослужбовець не пенсіонер, який є учасником бойових дій отримати разову грошову виплату до дня незалежності України, якщо він не звернувся за її виплатою саме до встановленого терміну 24 серпня?

Основною умовою для Проведення таких виплат – є набуття саме статусу, наприклад, учасника бойових дій, особи з інвалідністю внаслідок війни, до 24 серпня. Постановою визначено, що така особа може звернутися до органів Пенсійного фонду за отриманням такої виплати і отримати її до першого листопада поточного року.

А наприклад, якщо особа звільнена з військової служби та на початку серпня їй встановлено інвалідність і отримано посвідчення особи з інвалідністю внаслідок війни, їй передбачена грошова допомога в даному випадку?

Основною умовою є встановлення статусу до 24 серпня. Щоб отримати пенсію, необхідно оформити відповідний пакет документів для призначення тієї ж військової пенсії. Оформлення таких документів проводиться через уповноваженні органи силових відомств, наприклад, Міністерства оборони і так далі.

Якщо пенсію призначаємо сьогодні (органи Пенсійного фонду тільки сьогодні отримали ці документи), а статус було встановлено до 24 серпня, то така особа, колишній військовослужбовець, теж має право отримати з пенсією одноразову грошову виплату.

Чи може замість цього військовослужбовця хтось із рідних бути представником цих документів, тобто збирати, займатись, допомагати в цьому або представляти інтереси?

Це повинно бути особисте звернення до органів пенсійного фонду. Пенсіонерам не має необхідності звертатися до органів пенсійного фонду. Військовослужбовці, які проходять нестрокову військову службу, їм виплата проводилася за інформацією військових частин.

Якщо люди які ще не отримали допомоги, вони можуть подавати ці заяви, документи? Який термін граничний, чи весь час можуть подавати?

Якщо на сьогоднішній день не подане звернення до Пенсійного фонду, то людина може звернутися і отримати цю виплату разову грошову до першого листопада, це чітко прописано в самій постанові Кабінету Міністрів.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

5 1 голос
Рейтинг статті

Раніше ми писали:

Дивіться ще

Підписатися
Сповістити про

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
wpDiscuz
0
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: