Середа, 30 Квітня
У Дніпрі на 75-му році життя пішов у засвіти професор Микола Петрович Федченко – шанований гістолог, патоморфолог, який все своє життя присвятив медицині. Багато років він керував відділом патоморфології та електронної мікроскопії, а в 1996 – 1999 рр. очолював кафедру патологічної анатомії ДДМУ. Про це повідомляє Дніпро Регіон з посиланням на медичний університет.
Микола Петрович народився 12 вересня 1950 р. у м. Горлівка Донецької обл. У 1967 р. із Золотою медаллю закінчив середню школу, а в 1974 – з відзнакою лікувальний факультет Дніпропетровського медичного інституту (нині – ДДМУ). З 1974 по 1977 рр. працював лікарем-фтизіатром у м. Черкаси. Викладав анатомію у ДДФКіС, а також гістологію у нашому навчальному закладі.
У 1983 р. закінчив аспірантуру на кафедрі гістології, захистивши кандидатську дисертацію «Структура С-клітин та деяких інших елементів щитоподібної залози при тривалій гіперкальціємії та введені метилнітрозосечовини».
У 1980 – 1989 рр. очолював відділ патоморфології та електронної мікроскопії ЦНДЛ ДМІ. Захистив докторську дисертацію «Морфологічні аспекти внутрішньоорганної регуляції структурного гомеостазу паренхіми щитоподібної залози». 3 1989 р. – професор кафедри патологічної анатомії; з 1996 по 1999 р. – завідувач кафедри патологічної анатомії і судової медицини.
Науковим напрямом професор М. П. Федченко обрав вивчення розповсюдженості захворювань щитоподібної залози, їх патоморфоз і патогенез до та після аварії на Чорнобильській АЕС. На основі проведених досліджень захищені докторська і кандидатська дисертації. Крім того, експериментально обґрунтована нова теорія патогенезу атеросклерозу. Розроблена та впроваджена методика позасудинної перфузії паренхіматозних органів, яка дозволила отримати нові дані про структурно-функціональні блоки органів та тканин. Завдяки цій методиці і була знайдена Ф-оболонка у щитоподібній залозі людини.
Микола Федченко – автор 130 наукових праць, серед яких монографія «Комплексна патоморфологічна діагностика непластичних процесів щитоподібної залози» (2012), підручник, патент на корисну модель.
Микола Петрович був яскравою особистістю, талановитим дослідником, оригінально мислив. З його вуст завжди можна було почути неординарні судження про патогенез будь-яких патологічних процесів. Його життєвий шлях – це зразок людської гідності та добропорядності. Колеги та учні завжди будуть пам’ятати його доброзичливість, теплоту, мудрість та неперевершене почуття гумору.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

0 0 голоси
Рейтинг статті

Раніше ми писали:

Дивіться ще

Підписатися
Сповістити про

0 Коментарі
Найстаріші
Найновіше Найбільше голосів
Зворотній зв'язок в режимі реального часу
Переглянути всі коментарі
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
wpDiscuz
0
0
Буду рада вашим думкам, прокоментуйте.x

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: