П’ятниця, 22 Листопада

Хоча на перший погляд може здатися, що садити поруч різні види смородини – це чудова ідея, насправді, це може призвести до серйозних проблем. Про це повідомляє Дніпро Регіон.

Смородина – багаторічний чагарник, який може рости та плодоносити на одному місці 12-15 років, а червоні сорти – 20-25 років та більше. Але іноді дачники зауважують, що смородина погано росте, дає слабкий урожай, часто хворіє.

Існує декілька причин, чому не рекомендується садити чорну, червону та білу смородину поруч:

1. Хвороби та шкідники: Ці три види смородини схильні до одних і тих самих хвороб та шкідників. Якщо один з кущів захворіє, з великою ймовірністю інфекція пошириться на інші. Це може призвести до значного пошкодження або навіть загибелі всіх кущів.

2. Перехресне запилення: Хоча смородина самозапильна, перехресне запилення може призвести до зміни смакових якостей ягід.

3. Конкуренція за ресурси: Смородина потребує багато поживних речовин та вологи. Посадка різних видів поруч може призвести до конкуренції за ресурси, що негативно вплине на ріст та плодоношення всіх кущів.

4. Погіршення естетики: Різні види смородини мають різні розміри та форми кущів. Їх посадка поруч може створити візуально непривабливий ефект.

Щоб уникнути цих проблем, рекомендується садити чорну, червону та білу смородину окремо.

Ось декілька порад щодо вибору місця для посадки смородини:

  • Вибирайте сонячне місце з добре дренованим ґрунтом.
  • Забезпечте достатній простір між кущами.
  • Садіть смородину на відстані 2-3 метрів один від одного.
  • Регулярно поливайте та підгодовуйте смородину.
  • Проводьте профілактичні заходи для боротьби з хворобами та шкідниками.

Дотримуючись цих порад, ви зможете виростити здорові та плодоносні кущі смородини, які порадують вас смачними та корисними ягодами.

Подробиці

Нерідко так трапляється, якщо на ділянці є сусідами чорна, червона і біла смородина. Різні види погано переносять одне одного.

Якщо поряд посадити червону, чорну та білу смородину, то вони негативно впливатимуть один на одного, пригнічуючи ріст, цвітіння та плодоношення.

Садівники не садять їх разом, а намагаються «розбавити» сприятливішими сусідами. Наприклад, жимолість, йошту, вишню чи полуницю.

Незабаром після пересадки рослини відчують себе набагато краще і впадуть у активне зростання.

Дане явище має наукове обґрунтування, яке називають алелопатією. У різних видів смородини є свої особливі речовини, які негативно впливають на стан споріднених рослин, гальмують і пригнічують їх розвиток.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

0 0 голосів
Рейтинг статті

Раніше ми писали:

Дивіться ще

Підписатися
Сповістити про

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
wpDiscuz
0
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: