Неділя, 8 Вересня

Командир 1-го штурмового батальйону 3 ОШБр Петро Горбатенко вважає, що в Україні потрібно проводити ширшу мобілізацію і відправляти в армію студентів 18-20 років, які за законом мають право на відстрочку, повідомляє сайт «Дніпро Регіон» з посиланням на ТСН.

“Нам потрібно мобілізовувати, за всієї поваги, не старих дідів — вони ще не старі, 50-річні, але коли доходить до бойових дій, вони вже схожі на людей похилого віку, тому що в них купа хронічних захворювань на той час. Треба мобілізовувати 20-річних, 18-річних. У чому проблема, що вони студенти? Ну і що? Студенти не повинні воювати? Повинні. Вони підходять? Підходять. Вони що, не вміють, не готові, не народжені для війни? Усі не народжені. Питання в підході до підготовки”, — заявив Горбатенко в інтерв’ю журналістці Наталії Мосейчук.

Тема зниження граничного віку для військовозобов’язаних дедалі частіше обговорюється як серед військових, так і цивільних. Згідно із законом чоловіків до 27 років, які не служили в армії і не проходили військову кафедру, можуть забрати до лав ЗСУ тільки на добровільній основі. У студентів очного навчання в цьому віці також є право на відстрочку.

На думку експертів, деякі підрозділи справді потребують більш молодих воїнів, які не тільки фізично витриваліші за старших товаришів, а й легше навчаються нових технологій.

Так, наприклад, член комітету ВР з питань нацбезпеки, оборони та розвідки, нардеп Сергій Рахманін говорив, що молодому поколінню військовослужбовців простіше розібратися з управлінням безпілотниками.

“Активно використовуються БПЛА. Військові активно використовують комп’ютерні програми. Це вимагає певних навичок”, — говорив Рахманін.

З цієї причини в травні парламент проголосував закон про зниження граничного віку для мобілізації з 27 до 25 років для тих, хто не має військового звання. Однак президент так і не підписав документ, зміни не набули чинності.

Юристи зазначають, що в Україні є військовий облік призовників, військовозобов’язаних і резервістів. Особи, яким виповнюється 17 років, приписуються до призовних дільниць. У 18 років вони потрапляють у категорію призовників. А після досягнення 27 років — у категорію військовозобов’язаних.

“В Україні є призовники з 18 до 27 років, які підлягають строковій службі, і є — військовозобов’язані. Ті, хто проходять строкову службу або в кого під час навчання була військова кафедра, отримують звання і підлягають мобілізації у воєнний час. Ті, хто не мають звання — призовники до 27 років — підлягають строковій службі. Поки не підписано відповідний закон, особи до 27 років без військового звання не підлягають примусовій мобілізації”.

За словами експерта, влада могла б посилити мобілізацію і без зниження граничного віку військовозобов’язаних. Для цього достатньо прибрати строкову службу і зробити всіх осіб, які досягли 18 років, військовозобов’язаними

За словами полковника запасу ЗСУ Олега Жданова, одна з основних причин, чому влада не готова посилити мобілізацію — соціальне невдоволення, якого намагаються уникнути.

На думку експерта, влада поки що не готова йти на радикальні методи, які в перспективі можуть вплинути на її рейтинг.

Співрозмовник Фокуса додає, що, незважаючи на війну, яка триває, в Україні не займаються активним патріотичним вихованням, що погано позначається на результатах мобілізації.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

0 0 голосів
Рейтинг статті

Раніше ми писали:

Дивіться ще

Підписатися
Сповістити про

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
wpDiscuz
0
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: