Четвер, 2 Травня

Куротне село Залізний Порт до нападу росії було найрозвиненішим і найпривабливішим місцем для туристів на всьому чорноморському узбережжі Херсонської області. Але через повномасштабне вторгнення в Україну, Залізний Порт, як і більшість сусідніх курортів, залишився практично без відпочиваючих, передає «Дніпро Регіон» з посиланням на медіа–проєкт Залізний.Ком.

Після початку окупації ситуація з відпочивальниками у Залізному Порту кардинально змінилася. Іноді у вихідні у хорошу погоду сюди приїжджають тільки жителі Херсона та Нової Каховки. Але їх настільки мало, що можна довго ходити вулицями та набережною перед тим, як когось зустріти.

Більшість кафе, ресторанів, дискотек, пляжних розваг та атракціонів навіть не відкривалися цього року. Працюють лише деякі готелі та магазини. Екскурсії в Асканію-Нова та на найближче гаряче джерело – гейзер «Гарячий Ключ» –  зараз не проводяться.

Через відсутність відпочивальників море стало дуже чистим, і дельфіни не бояться підпливати до берега. Напевно, це єдиний плюс. У першу чергу для дельфінів.

Продукти в магазинах Залізного Порта – переважно привізні з Криму. Російські, низької якості, а іноді навіть відверті підробки. Соєва ковбаса та сир із пальмового парафіну коштують від 300 гривень за кілограм. Трохи якісніші – від 400 грн. Сурогатна кола продається за ціною від 70 гривень за два літри. Місцеві овочі та фрукти, навпаки, коштують дуже дешево у порівнянні з неокупованими містами: огірки – від 7 гривень за кілограм, помідори – від 10.

Український мобільний зв’язок не працює. Всім пропонують купити російські сім-карти невідомого «оператора» в обмін на паспортні дані. Інтернет працює лише російський, з його жорстким контролем та блокуванням більшості сервісів VPN.

При цьому регулярно ходять автобуси до Херсона та у зворотній бік.

Бензин та дизель – по 38 гривень за літр, газ – по 23. Оплата рублями в еквіваленті. В іншому рублі мало використовуються. Курс долара – приблизно 40 гривень, євро 42-45 гривень, рубль 0,62 грн. Зняти гроші із картки стало проблемою. Можна зняти гроші лише через «мінял» із середньою комісією 5%. Торгові термінали все ще працюють, але іноді за оплату карткою просять комісію до 10%.

Курорти поряд із Залізним Портом

У сусідньому селищі Лазурне з початку війни ще сумніша ситуація.

  • 17 липня в Лазурному було завдано удару по складах і казармах загарбників, про це повідомив телеграм-канал «Стратком ЗСУ».

Так що на цьому курорті про сезон не може бути й мови.

Скадовськ в окупації було перетворено на російську військову базу, і він перебуває під обстрілами ЗСУ. Порт використовуються загарбниками для зберігання боєприпасів, а пансіонати як казарми. Саме тому без особливої потреби місцеві жителі намагаються не виходити на вулицю. Сезону тут також немає. І загалом у Скадовську дуже не спокійно.

  • 19 червня окупантами було вбито співробітника місцевого ДСНС Сергія Бойченка.
  • 22 червня голова місцевої адміністрації Олексій Яковлєв повідомив про два вибухи в районі порту.
  • 6 липня у районі порту на російських військових складах знову пролунали вибухи.
  • 20 липня у Скадовську було знищено командний пункт та склад боєприпасів окупантів. Про це повідомив «Страток ЗСУ». Півдня тут вибухали «гуманітарна допомога», «селітра» та «матраци», засинаючи все довкола уламками артилерійських снарядів.

Острів Джарилгач став по-справжньому безлюдним. До цього він вважався безлюдним чисто формально – тут були кафе, розваги та впорядковані пляжі. Щодня сюди припливали катерами тисячі любителів пляжного відпочинку. Нині катери сюди не ходять, а острів контролюється військами російського окупаційного контингенту.

У Хорли до війни приїжджали ті, хто не їхав до Скадовська, Лазурного або Залізного Порту, найчастіше бажаючи заощадити. Тут дрібне і не дуже чисте море, мінімум розваг та слабо розвинена інфраструктура, зате завжди було дешевшим. У нинішніх реаліях це вже не є актуальним, тому курорт Хорли залишився абсолютно порожнім без відпочиваючих.

Підсумки

Якщо окуповані території Приазов’я та північного Причорномор’я не звільнять від загарбників, на них чекає сумна доля. Така ж доля, що спіткала азовський курорт Сєдово, захоплений російською терористичною організацією ДНР декілька років тому. Там панують безправ’я та поліцейський режим. Тож віримо у ЗСУ та звільнення окупованих територій, бо інакше ніяк!

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

5 1 голос
Рейтинг статті

Раніше ми писали:

Дивіться ще

Підписатися
Сповістити про

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
wpDiscuz
0
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: