Вівторок, 7 Травня

На якому курорті можна побути в тиші, а де краще розважатися до ранку, куди їхати з дітьми, а яке місце краще вибрати любителям розваг з ноткою адреналіну? Для відповідей на ці запитання ми підготували огляд трьох найпопулярніших місць на морському узбережжі України. Це Арабатська Стрілка, Залізний Порт та Коблево. Що ж, поїхали, бо готуй сани влітку, а курорт вибирай узимку. Про це повідомляє Дніпро Регіон з посиланням на Міст-Дніпро.

Море, пляж та екологія

Арабатська Стрілка розташована на Азовському морі, Залізний Порт та Коблево – на Чорному. Всі вони можуть похвалитися чудовою екологічною обстановкою — поблизу немає промислових підприємств, і кожен з курортів має свою особливість:

  • Коблево славиться сосновими насадженнями, які насичують і без того цілюще морське повітря фітонцидами хвойних рослин.
  • Залізний Порт вирізняється чистим білим піском і знаходиться по сусідству з безлюдним островом Джарилгач, Чорноморським біосферним заповідником, а також Тендрівською косою, яка відокремлює Чорне море від Тендрівської затоки.
  • По Арабатській Стрілці розкидані гіперсолоні озера, в яких можна плавати, як у Мертвому морі, є 3 гарячі джерела, рожеве і гліцеринове озера, а в 10 км по воді розташований заповідник «Острів Бірючий».
Піщани пляжі на курортах

На кожному з розглядуваних в цій статті курортів просторі та протяжні пляжі. Вони всі піщані та безкоштовні, але за користування навісами та шезлонгами у низці випадків беруться гроші. Іноді також стягується плата за прохід на закриту територію баз відпочинку, але натомість відпочивальники отримують можливість перебувати на чистому узбережжі, а також користуватися душем, туалетом та іншими елементами інфраструктури.

Пляжі на Арабатській Стрілці тягнуться на десятки кілометрів уздовж усього східного узбережжя коси; за складом це пісок з домішкою дрібної черепашки. При цьому вхід у море істотно відрізняється в залежності від віддаленості від Генічеська.

Так, в районі Генічеської Гірки і на самому початку Щасливцевого він пологий і протяжний – тут навряд чи буде цікаво купатися дорослому, зате для дітей найкращого місця не знайти. Також подібні особливості моря приваблюють серферів.

А от у другій половині Щасливцевого (якщо брати від Генічеська) і Стрілковому вже комфортно пірнати — глибина наростає так швидко, що вже за кілька метрів від берега може бути по груди дорослій людині.

За заповнюваністю прибережної зони так само є відмінності. Якщо подивитися на курорт Арабатська Стрілка з висоти пташиного польоту, то можна помітити, що найбільш людними будуть пляжі Генгірки та Щасливцевого. У той час, як з просуванням на південь, до Стрілкового, на березі стає все більш просторо. Хоча скрізь є у тому чи іншому вигляді укриття від сонця, прокат шезлонгів, кабінки для перевдягання та платні туалети. Обладнані пляжі пансіонатів змінюються на відкриті ділянки.

Також періодично протягом усієї берегової лінії Арабатської Стрілки зустрічаються дикі ділянки пляжів або просто занедбані місця з «дикунами», що зупинилися у стихійних наметових містечках. Але є й низка організованих кемпінгів. Наприклад, “Р.А.С.А.” – у Стрілковому.

Пляжі у Залізному Порту

Пляжі в Залізному Порту піщані і тягнуться вздовж усього села приблизно на 4 км. Причому здебільшого вони досить широкі, а подекуди дуже широкі — до 100-150 метрів. Пісок дрібний з домішкою черепашки. Практично на всій території берегової лінії встановлені навіси, парасольки та шезлонги. Іноді їх настільки багато, що розміститися зі своєю ковдрою можна лише біля краю води.

Найбільш жвавою та багатолюдною є центральна частина пляжу курорту (біля готелю “Блісс”), у той час як у районі околиць людей на пляжах та набережній істотно менше.

Вхід у море пологий, і глибина наростає поступово – це дуже приємний факт для сімей, які відпочивають із маленькими дітьми. Іноді картину псує апвеллінг – різка зміна теплих водних мас холодними. Але це явище як з’являється несподівано, так несподівано і зникає.

Абсолютно всі туристи відзначають неймовірно чистий пісок на пляжі у Коблево. Тільки на сході, там де берегова лінія звужується, у піску є домішка черепашки. В західній частині курорту пляж широкий і просторий. Вхід в море досить пологий, і маленька глибина зберігається протягом 10-15 метрів. За рахунок цього вода швидко прогрівається, що, безсумнівно, сподобається відпочивальникам з дітьми.

Пляжі Коблево укомплектовані всім необхідним для комфортного відпочинку – навісами, альтанками, пляжними ліжками і шезлонгами – практично по всій довжині берегової лінії. Звичайно ж, найбільше людей та об’єктів інфраструктури в центральній частині пляжу, і їхня кількість суттєво зменшується ближче до околиць.

Інфраструктура і розваги

Якщо оцінювати курортну інфраструктуру, то у всіх трьох локаціях є абсолютно все, що потрібно для повноцінного відпочинку.

Достатньо багато пропозицій снекового харчування, кафе ресторанного типу та їдалень — з такою різноманітністю пропозицій можна щодня міняти точку споживання їжі і жодного разу не повторитися. Питання лише в тому, якій кількості закладів громадського харчування можна реально довіряти, а таких об’єктів насправді одиниці у всіх зонах пляжного туризму в Україні (що ми й бачимо за передачами на кшталт того самого “Ревізора”).

У сезон на всіх трьох курортах відкриваються магазини та аптеки. Працюють як стаціонарні ринки, так і виносні торгові точки по всьому курорту.

Що стосується розваг, то тут один одному на п’яти наступають Коблево та Залізний Порт. Ці два курорти активні 24 години на добу. Музика цілодобово, нічні клуби, дискотеки, караоке, кафе, кальянні та ресторани — ці два села влітку швидше схожі на величезні мурашники.

Аквапарк у Коблево

У Залізному Порту та Коблево є власні аквапарки, дельфінарії та луна-парки. На пляжах встановлені надувні гірки, батути та лабіринти. Водні розваги на будь-який смак і бюджет – катамарани, водні велосипеди, парасейлінг, острови розваг у відкритому морі, банани, бетмени і таблетки.

Також в Залізному Порту можна попірнати з аквалангом або прогулятися морським дном у спеціальному шоломі. У Коблево пропонуються польоти на мотодельтаплані, а в 14 км від курорту на березі Тилігульського лиману є кайт-школа Windrider — все це приваблює в обидва ці місця молодь і активних людей будь-якого віку.

На Арабатській Стрілці також є аквапарк, дельфінарій та луна-парк. А ще там можна відвідати великий зоопарк «Сафарі-Парк» з колекцією екзотичних тварин.

Водні розваги, представлені на курорті, нічим по суті не відрізняються від тих, що є у Коблево та Залізному Порту. Відразу за мостом на Арабатську Стрілку знаходиться кайт школа «Spot Guide». У 2021 році тут відбувся масштабний триденний фестиваль Wave.spot, організований школою.

Нічне життя на Арабатській Стрілці – це не найсильніша сторона курорту, він радше сімейний і не дуже галасливий. Проте, і тут є пара-трійка місць, в яких можна ввечері відпочити, потанцювати і просто добре провести час.

Житло

Усі три курорти надають відпочивальникам широкий вибір житла — від спартанських умов з мінімальною вартістю до житла класу «Преміум» з відповідною ціною та спектром послуг, які надаються.

Бази відпочинку на першій лінії від моря

У Залізному Порту люксові варіанти відпочинку розташовуються в основному на першій-другій лініях від моря. Це готелі, бази відпочинку та приватні пансіонати. Потрібно тільки мати на увазі, що під першою лінією на цьому курорті зазвичай мається на увазі перша лінія готелів, що знаходяться безпосередньо за кафе і розважальними закладами вздовж усієї набережної. Тобто, строго кажучи у звичному розумінні, це вже друга лінія. Повноцінна перша лінія є тільки в тихому місці Залізного Порту з боку Тендрівської коси.

Далі, вглиб села, також можна винайняти житло у приватному секторі, і це далеко не завжди «Економ» із зручностями на території — багато власників у цьому районі надають цілком пристойний сервіс і номери з усіма зручностями.

 

При цьому враховуйте той факт, що в Залізному Порту йти від найдальшої вулиці до пляжу близько 15-20 хвилин.

Койко-місце в приватному секторі

Місце в номері без зручностей коштує від 100 грн. А в деяких сучасних готелях на умовній першій лінії легко візьмуть з людини 1500 грн, але це вже буде комфортабельний номер з усіма зручностями, часто зі сніданком та безкоштовним користуванням басейном та паркуванням. Середній ціновий сегмент Залізного Порту зазвичай передбачає розміщення в номерах з усіма зручностями категорії «Стандарт» та «Комфорт» і коштує 300-750 грн з особи. З іншими нюансами ціноутворення в Залізному Порту можна ознайомитися на сайті НМП “Залізний Порт”.

Коблево-село та Коблево-курорт — це, як кажуть в Одесі (яка, до речі, всього за годину їзди на авто), дві великі різниці.

Само село знаходиться на березі Тилігульського лиману приблизно в 2 км від в’їзду в курортну зону і в 3 км від берега Чорного моря. Житло в селі обійдеться значно дешевше, ніж на узбережжя, але до пляжу потрібно буде їхати або йти пішки. У курортній зоні є пропозиції на будь-який смак і бюджет. Але треба враховувати, що житло в Коблево може бути трохи дорожче, ніж на двох інших курортах. Так номер без зручностей категорії “Економ” стартує від 200 грн з особи, “Стандарт” – від 350 грн. Житло категорій «Люкс» та «Преміум» житло обійдеться від 1000 та 1500 грн з особи відповідно. А за можливість жити в окремому котеджі доведеться викласти до 6000 грн. на добу. Але в останньому випадку практично немає обмежень за кількістю відпочивальників.

Але знову ж таки, звернемо увагу, що йдеться саме про курортну частину Коблево. Ціни в самому селі істотно нижчі саме через віддаленість від моря.

На Арабатській Стрілці вартість житла залежить не тільки від розташування щодо моря і зручностей, що надаються — велику роль відіграє те, в якому з трьох сіл зупинитися.

У Генгорці найвищі ціни будуть у сучасних готелях та базах на першій лінії: чим далі від берега, тим дешевше. У високий сезон за койко-місце в номері без зручностей просять у середньому 100-250 грн. «Напівлюкс» та «Люкс» коштуватимуть 300-700 грн з особи, апартаменти — 3000-4000 грн за номер.

У Щасливцевому приблизно такі самі розцінки, як і в Генічеській Гірці. Тут місце в номері без зручностей обійдеться приблизно в 100 грн з особи, з усіма зручностями категорії «Напівлюкс» або «Люкс» — 300-600 грн з особи та апартаменти з кухнею затягнуть від 3000 до 7000 за номер. Ціни на житло на базах, розташованих через дорогу з досить активним рухом, суттєво нижчі. Але з дітьми прориватися через потік машин по дорозі на пляж не зовсім зручно.

Стрілкове на сьогодні – це найдешевше село на Арабатській Стрілці. У селі ведеться будівництво нових баз відпочинку, а також реконструкція старих, і, напевно, в майбутньому можливі зміни в ціноутворенні. Але поки що відпочинок тут цілком можна назвати бюджетним: місце в номері зі зручностями на території стартує від 100 грн, а в номері категорії «Напівлюкс» або «Люкс» — 300-700 грн з особи.

Пам’ятки та екскурсії

Багато відпочивальників люблять поєднувати пляжний відпочинок з екскурсіями, і всі три курорти надають їм цю прекрасну можливість.

Відпочивальникам на Арабатській Стрілці крім відвідування аквапарку, зоопарку «Сафарі Парк» та  дельфінарію, пропонується з’їздити помилуватися природними пам’ятками: Рожевим озером, Гліцериновим озером, заповідником «Острів Бірючий», термальними джерелами – у всі ці місця можна купити екскурсію або відвідати самостійно.

Рожеве озеро

При відвідуванні купалень на гарячих джерелах і гліцериновому озері обов’язково ознайомтеся з протипоказаннями до застосування – самолікування може завдати шкоди здоров’ю.

На відстані менше 90 км розташований заповідник «Асканія-Нова». До нього зазвичай їздять із курорту організованими екскурсійними групами.

 

Залізний Порт – це дуже невелике село, і історичних пам’яток чи природних пам’яток тут немає. Але історія краю багата подіями, і поблизу є об’єкти, що заслуговують на те, щоб там побувати — це склеп родини Фальц-Фейнів і залишки парку в Новочорномор’ї, а також Католицька церква біля Круглоозерки.

Острів Джарилгач

Поціновувачам природні красот також є куди поїхати: зовсім поруч знаходяться Тендрівська коса і Тендрівська затока, озеро Кефальне. Трохи далі на схід від Залізного Порту розташовані острів Джарилгач та Джарилгацька затока, а на північний захід від курорту знаходиться знаменитий йодо-бромистий гейзер у селі Облої. Як при будь-якому лікуванні, при відвідуванні гейзера перегляньте інформацію про показання та особливо протипоказання, а також обов’язково дотримуйтесь тимчасового режиму перебування у воді!

У всі перелічені локації їздять як у складі екскурсійних груп, так і самостійно. На оголовок Тендрівської коси дістатися можна тільки на катері. Якщо збираєтеся вирушити на екскурсію з маленькими дітьми, зверніть увагу, що дорога морем займе приблизно 2-3 години і стільки ж назад.

У Коблево до списку таких популярних місць відпочинку як аквапарк, дельфінарій та луна-парк додається ще культурно-розважальний кіноконцертний комплекс «Міленіум-хол».

Завод із виробництва вин торгової марки «Коблево»

 

А якщо говорити про екскурсії, то тут можна вирушити на завод із виробництва вин торгової марки «Коблево» і в Тилігульський ландшафтний парк . Ще одне цікаве місце знаходиться в 20 хвилинах їзди в бік Одеси. Там у місті Южному є чудовий Парк кованих фігур.

Як дістатися на курорт

На всі три курорти, про які йдеться в огляді, виконуються сезонні нерегулярні автобусні перевезення. Перевагою такої поїздки є той факт, що рейси прямі, без пересадок, і це зручно під час подорожі з дітьми. Також усюди є пропозиції з боку сервісу попутчиків  «BlaBlaCar». Але найкомфортніший спосіб доїхати до місця відпочинку – це на власному автомобілі.

Арабатська Стрілка має деякі переваги перед двома іншими курортами. Тут, крім автодорожнього сполучення, є ще й залізничне. Залізницею можна доїхати до Генічеська та звідти рейсовим автобусом до потрібного села. Крім того, до Генічеської Гірки, Щасливцевого та Стрілкового ходять регулярні автобусні рейси із більшості великих міст України. Від Генічеська до бази відпочинку можна доїхати на таксі або скористатися трансфером, який пропонують гостям деякі готелі.

Залізний Порт, як і Арабатська Стрілка, не має жодного іншого сполучення з населеними пунктами України, крім автодорожнього. Доїхати на курорт можна регулярними рейсами з Херсона та Скадовська; з цих міст їздять таксі і «BlaBlaCar».

Коблево знаходиться в Миколаївській області, а розташований курорт ближче до Одеси – прямо на межі двох областей. Відстань до Одеси трохи менше ніж 60 км, до обласного центру – трохи більше 80 км. З цих двох міст їздять рейсові автобуси.

Що в результаті?

З дітьми відпочивати можна на кожному з трьох курортів – море практично скрізь досить мілке, добре прогрівається, а пляжі широкі і піщані (є місця, де берегова лінія звужується, але це не впливає на якість відпочинку). Однак орієнтовані на сімейний і дитячий відпочинок в першу чергу курорти Арабатської Стрілки. Найтихішим місцем тут буде Стрілкове. Але й зайнятися дітям там практично нічим.

Залізний Порт і Коблево більш молодіжні, тусовочні місця з гучним насиченим нічним життям і масою активних розваг на пляжі. Якщо ж все-таки ви вирішите їхати туди з маленькими дітьми, то обирайте житло подалі від галасливого центру.

Залежно від побажань, на кожному з представлених в огляді курортів можна підібрати житло і не вийти за межі бюджету.

Відпочинок у Коблево в цілому обійдеться трохи дорожче, тоді як цінова політика житла на Арабатській Стрілці та в Залізному Порту приблизно однакова.

Також зазначимо, що у святкові дні з тривалими вихідними (Трійця та День Незалежності) з житлом у Коблево та в Залізному Порту можуть бути проблеми. Плануючи поїздку на ці дні, подбайте про готель заздалегідь і забронюйте номер. Приїхавши на море без броні, ви навряд чи залишитеся без даху над головою, але це швидше за все буде зовсім не те, що хотілося б, і відпочинок може бути зіпсований.

В Залізному Порту і Коблево щоб відірватися від лежака на пляжі та подивитися щось цікаве, потрібно буде виїхати за межі місцевості. На Арабатській Стрілці практично всі цікаві локації розташовані в рамках курорту. Але в силу того, що сам він витягнутий на десятки кілометрів і охоплює три села, то на екскурсію часто також потрібно їхати.

Заповдник “Асканія-Нова”

Популярним екскурсійним напрямком на Арабатці є поїздки до заповідника «Асканія-Нова» з відвідуванням дендропарку та зоопарку. Якщо ж є бажання потрапити на ретро-фотосафарі, то цей момент потрібно уточнювати заздалегідь – на ці тури йде раннє бронювання і не всі турфірми надають цю послугу.

Добиратися влітку до всіх курортів можна як без пересадки (нерегулярні рейси, особисте авто, таксі або «BlaBlaCar»), так і з пересадкою у найближчому великому населеному пункті, в якому є залізниця, та з яким організовано рейсове автобусне сполучення.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

0 0 голосів
Рейтинг статті

Раніше ми писали:

Дивіться ще

Підписатися
Сповістити про

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
wpDiscuz
0
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: