Субота, 27 Квітня

У 2020 році перспективи курортного сезону ще досі не зрозумілі через ситуацію, що склалася з коронавірусом як в Україні, так і за кордоном. Також до кінця невідомо, якою буде подальша динаміка захворюваності, коли послаблять обмежувальні заходи або скасують карантин. На питання щодо перспектив відпочинку на морі в 2020 році постаралися відповісти оглядачі проектів «Кирилівка.Укр» і НМП«Азовське море», пише видання Маріуполь.Сіті.

Почнемо з того, що статусом на сьогодні карантин в Україні продовжили до 11 травня 2020 року. А виходити з нього українці, згідно з планами уряду, будуть, як мінімум, поступово, і тільки в разі явного поліпшення ситуації з динамікою захворюваності.

За прогнозами МОЗ, пік епідемії в Україні очікується в період з 3 по 8 травня, тому реальну можливість ослаблення карантину влада обіцяє проаналізувати ближче до кінця квітня — початку травня.

Так, прем’єр-міністр України, Денис Шмигаль, на засіданні уряду 22 квітня заявив, що послаблення почнуть вводитися не раніше, ніж з 12 травня, і за умови заповнення українських лікарень пацієнтами з COVID-19 менш ніж на половину, а також якщо протягом 10 днів кількість виявлених випадків зараження не змінюватиметься або не перевищуватиме зростання на 5% на добу.

А поки українцям радять навчитися жити «в нових умовах», які передбачають наявність «жорстких» рамок в деяких галузях. Однією з таких галузей є сфера туризму, яка постраждала більше за інших від коронакризи. Причому це стосується не тільки зарубіжних, але й вітчизняних курортів.

Зараз в популярних серед відпочиваючих з України країнах ситуація виглядає, як мінімум, досить напружено, якщо не критично.

Так, іспанська преса пише, що іноземні туристи можуть забути про пляжі Іспанії мінімум до літа 2021 року. Міністр праці Іспанії Йоланда Діас 17 квітня сказала, що урядовий план поетапного відновлення економіки не передбачає відкриття кордонів для туристів в цьому році. І це при тому, що Іспанія — один з найбільших центрів міжнародного пляжного туризму.

Зростання випадків захворювання на коронавірус в Туреччині за останній час також не вселяє оптимізму. На сьогоднішній день загальна кількість хворих в цій країні досягає 100 тисяч осіб. І незважаючи на те, що з 24 квітня починається священний для мусульман місяць Рамадан, з 23 квітня 31 провінція країни вводить чотириденну комендантську годину.

Скасування рейсів і банкрутство авіаперевізників

На тлі того, що відбувається багато авіакомпаній заморожують свою діяльність на невизначений термін.

Так, найбільший європейський лоукостер Ryanair припиняє перельоти щонайменше на 3 місяці через темпи поширення коронавірусу COVID-19 в світі.

В британській лоукост-авіакомпанії EasyJet заявили, що садять весь свій парк літаків через «безпрецедентні обмеження на поїздки», введені урядами у всьому світі через пандемію вірусу. На даному етапі вони не можуть назвати точну дату відновлення комерційних рейсів.

Німецький авіаперевізник Lufthansa повідомив про припинення роботи лоукостера Germanwings в рамках програми реструктуризації у зв’язку зі світовою пандемією коронавірусу. У компанії пояснили, що скасування глобальних обмежень на авіаперельоти займе кілька місяців, а відновлення світового попиту — роки.

15 квітня 2020 року Єврокомісія опублікувала рекомендації щодо скасування обмежень в країнах ЄС. Передбачається, що мова про відкриття кордонів, спочатку внутрішніх, а потім і зовнішніх, піде в останню чергу.

Міністр інфраструктури України, Владислав Криклій, коментуючи ситуацію говорить, що може пройти чотири місяці, перш ніж регулярні рейси знову почнуть літати з України. Однак, коли перевізники повернуться до роботи, ціни не будуть такими низькими, як раніше, оскільки перші рейси вимагатимуть від пасажирів носити маски та сідати розділеними порожнім місцем.

Що стосується наземного транспорту, то першими в Україні запрацюють приміські електрички. Залізниця відновить рух, імовірно, в червні-липні, але точні терміни назвати поки неможливо. При цьому без масок українців ще довго не пускатимуть в метро, ​​автобуси, трамваї, тролейбуси, міжміські автобуси і поїзди. Також планується обмежити кількість пасажирів в одному вагоні.

Прогнози відновлення і перспективи сезону

За словами експертів, досвід минулих криз показує, що туристична галузь може відновитися дуже швидко. Але перший час навіть після закінчення кризи, викликаної коронавірусом, буде працювати тільки внутрішній туризм.

Уже зараз турагенції, котрі ще працюють, відзначають підвищення інтересу до відпочинку і оздоровлення в Україні, включаючи пошук місцевих альтернатив популярним західним курортам.

До слова, раніше в цей сегмент ринку не особливо охоче вкладалися гроші, розуміючи: свій турист і так приїде і в Кирилівку, і в Приморськ, і в Бердянськ. Ось море, ось пляж — що ще потрібно невибагливим відпочиваючим? Але в цьому році ситуація може кардинально змінитися.

«Думаю, зараз наші курортні міста почнуть розвиватися. Люди поїдуть туди. Що ж стосується цінової політики, то попит народжує пропозицію. Якщо буде пропозиція за завищеною ціною, а попиту не буде, то готельєри поступово знизять цінники. Всі ж розуміють — цього року люди не зможуть шикувати і розкидатися грошима на відпочинок. Навіть якщо до початку літнього сезону країна все ще буде на карантині, є ймовірність, що на відпочинок наші громадяни будуть просочуватися усіма можливими способами» — говорить керівник однієї з турагенцій, Олена Г.

«Простий приклад: на острів Хортиця зараз не пускають відпочивальників. Але подивіться, скільки в соцмережах фотографій звідти з шашликами! Пробираються до звичних місць відпочинку на природі будь-якими манівцями, незважаючи на заборони»,пояснює керівник турфірми.

У той же час на улюблених багатьма курортах Азовського моря поступово починають підготовку до курортного сезону.

«Ми — як піонери, завжди готові, — зазначає Анжела, власник будинку в приватному секторі на Бердянській косі.Аби хтось приїхав. У нас три кімнати на здачу, все скромно, але чисто, і головне, що прямо на березі. Ніколи не було дефіциту відпочиваючих. Уже мені дзвонили наші постійні гості зі Львова, питали, чи можна приїхати в червні. Але як їм добиратися, якщо не скасують заборону поїздок між областями? Щодо підвищення цін я не думала поки — подивлюся, як чинитимуть інші. Сильно задирати не стану, я ж розумію, що до нас сюди не олігархи їздять… Минулого року в високий сезон ми брали по 300 гривень з людини. У цьому — поки навіть не знаю».

У дитячому оздоровчому таборі «Мрія» в Бердянську так само відповіли, що не знають, чи буде відкритий сезон для дітей. «Ще немає жодної офіційної постанови про те, чи почнемо ми працювати або залишимося закриті. Поки чекаємо і сподіваємося, що все буде добре до початку сезону», — запевнили представники табору.

У Кирилівці господарі гостьових будинків повідомляють, що, ймовірніше, залишать ціни літа-2019, оскільки підозрюють — потік гостей буде значно меншим торішнього.

«Ми планували підняти ціну десь на 100 гривень, але ситуація така, що люди взагалі можуть не приїхати. Багато хто залишився без роботи, хтось не може зібрати коштів на відпочинок. А у кого є запаси для відпочинку, той поїде, напевно, в більш комфортабельні готелі або будинку», — розповідає Олена, власниця гостьового будинку в центрі Кирилівки, додавши, що готова переглянути цінову політику в бік зниження.

У той же час існує альтернативна точка зору.

 «Господарі деяких (благо небагатьох) готелів Кирилівки і Бердянська сповнені оптимізму перед сезоном. Вони реально вважають, що через закриття кордонів у людей не залишиться іншого вибору, крім як скористатися їх послугами, незважаючи на сервіс, ціни і рівень зручностей. Деякі навіть від реклами відмовляються, чекаючи пік заселення на кшталт 2015-2016 років, який був пов’язаний із закриттям дороги до Криму. І така точка зору дійсно є, хоча на мій погляд вона практично позбавлена ​​здорового глузду в силу падіння економіки і невідомих перспектив подальшого розвитку ситуації з коронавірусом», — пояснила в ексклюзивному коментарі нашому виданню представник проекту «Azov.UA», Юлія Суботіна.

«Я особисто не відчуваю особливого ентузіазму перед літнім сезоном 2020 року. Припускаю, звичайно, що поодинокі відпочиваючі будуть на базах, навіть якщо карантин не скасують. Але навіть при сприятливому розвитку ситуації, якщо обмеження перестануть діяти з початку червня місяця, при найкращому розкладі ринок відпочинку на Азовському морі впаде мінімум на 20-30% з чисто економічних причин. І особливий провал чекає готелі середнього класу, оскільки їх споживач постраждав найбільше від економічної кризи, викликаного коронавірусом», — доповнив колегу Евген Смєльчаков, головній редактор видання «Кирилівка.Укр».

Таким чином, після закритих кордонів в рамках боротьби з пандемією коронавірусу стає очевидним, що внутрішній туризм буде загальносвітовим трендом після подолання пандемії.

Але чи буде після карантину доступним відпочинок навіть на українському морі рядовому українцеві — питання не найочевидніший і не вселяє оптимізму.

Нагадаємо, раніше ми писали, Смертельна ДТП на Дніпропетровщині: Біля мосту автівка після зіткнення вилетіла в кювет

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

0 0 голосів
Рейтинг статті

Раніше ми писали:

Дивіться ще

Підписатися
Сповістити про

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
wpDiscuz
0
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: