П’ятниця, 3 Травня

Вербна неділя –  це велике церковне свято присвячене урочистому входу Ісуса Христа в Єрусалим, в народі називається Вхід Господній в Єрусалим, яке входить до числа дванадесятих свят. В цьому році свято випадає на 25 квітня.

Свято належить до перехідних, тобто щорічно відзначається в різні дати. Його дата залежить від дня святкування Великодня. Традиційно воно відзначається в шосту неділю Великого посту, рівно за тиждень до Світлого Христового Воскресіння.

Що святкують у Вербну неділю: історія

Свято присвячене урочистому входу Ісуса Христа в Єрусалим. Відбулося це після того, як Христос воскресив праведного Лазаря й чутки про це диво поширилися багатьма містами.

У писанні сказано, що Ісус в’їжджав у місто верхи на ослі. Багато людей вийшли його зустрічати, вони обсипали шлях Христа квітами, пальмовими гілками й клали біля його ніг свій одяг. Так зустрічали лише царів. Але Ісус йшов до Єрусалиму не для земної влади, а на мученицьку смерть в ім’я спокутування гріхів людства.

Звичаї та традиції Вербної неділі

Підготовка до свята починається за декілька днів. Люди зрізають гілочки верби і ставлять вдома у воду, щоб вони розпустилися. Саме ними замінили пальмові гілки в тих країнах, де пальма не росте. Це єдине дерево, яке розпускається ранньою весною. До того ж у православних християн верба символізує чеснота, оновлення і нове життя.

Святкування Вербної неділі починається ввечері у суботу. У церквах проходять богослужіння та освячення верби. Ці гілки прийнято зберігати вдома цілий рік. Люди вірять, що освячена верба має велику захисну силу.

Існує також цікавий звичай, пов’язаний із вербовими гілочками. Так, люди злегка б’ють один одного вербними гілками і примовляють: “Не я б’ю – верба б’є, віднині за тиждень Великдень” або “Не я б’ю, верба б’є. Будь здоровий як вода і багатий як земля”. У такий спосіб християни нагадують один одному про наближення Великодня та бажають близькій людині здоров’я і добробуту.

Прикмети та повір’я на Вербну неділю

Якщо на Вербну неділю хороша погода – буде гарний урожай фруктів.

Вітряно у цей святковий день – до прохолодного літа.

Несподівано вдарив мороз – цього року як ніколи вродить пшениця.

Аби вдома був достаток і благополуччя, цього дня потрібно посадити або пересадити кімнатну квітку. Якщо вона добре ростиме, то слід очікувати прибутку, а якщо зів’яне – готуватися до збитків.

Якщо дівчина хоче в найближчому році вийти заміж, то їй необхідно до світанку наламати гілок на молодий вербі, покласти їх біля ліжка й весь день думати про кохану людину.

Перед початком важливої справи слід з’їсти декілька бруньок верби, припасеної у Вербну неділю, – це допоможе залучити удачу.

Щоб отримати гарний урожай, початком сезону польових робіт слід увіткнути в землю гілочки верби.

Боязким і несміливим людям у Вербну неділю, прийшовши з церкви, слід убити в стіну кілочок з освяченої гілки верби – вона допоможе позбутися страхів, боягузтва і нерішучості.

Що не можна робити в день Вербної неділі

Заборонено займатися важкою фізичною працею, а також прибирати в домі або витрачати час на побутові справи. Вважається, що цим можна привернути нещастя.

Не можна лаятися, сваритися, кричати і лихословити. Адже так можна нашкодити собі та своїм рідним.

У народі вірили також, що не можна розчісувати волосся в цей день – привернете неприємності.

Забороняється відвідувати розважальні заклади, гучно святкувати, пити алкоголь.

Не можна викидати торішні гілочки верби, замість цього їх потрібно спалити.

Забороняється влаштовувати будь-які поминальні обіди.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

5 1 голос
Рейтинг статті

Раніше ми писали:

Дивіться ще

Підписатися
Сповістити про

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
wpDiscuz
0
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: