Вироби з інноваційного матеріалу витримують температуру киплячої води. А ще однією перевагою нового біопластика є лояльність до навколишнього середовища: екологічне навантаження знижується через прискорене розкладання при утилізації та менший вуглецевий слід при виробництві. Про це повідомляє Macromolecules, пише Дніпро Регіон.
На відміну від штучного пластику, що накопичується в природі на століття, біопластик нового покоління розкладається за кілька років. Втім, суттєвим недоліком біологічної субстанції вважалася менша міцність у порівнянні зі звичайною пластмасою.
У той час як синтетичний полімер зберігав стабільність при температурі 100°C, біопластик такою характеристикою не володів. Межею термічної витривалості матеріалу були 60°C: при подальшому нагріванні він починав руйнуватися.
Виявивши зв’язок температури плавлення біополімера з його внутрішньою структурою, дослідники спробували поекспериментувати зі зміною фізичних властивостей. Базою дешевого біопластика, використовуваного для виготовлення харчової упаковки, служить полімолочна кислота: саме з цього компонента і виробляються біопластикові пляшки та одноразовий посуд.
Вчені знайшли спосіб синтезувати полімолочну кислоту з утворенням у ній нанокристалітів. Зміни в хімічній формулі підвищили щільність, міцність та термічну стійкість модифікованого матеріалу. Наповнена окропом гуртка з удосконаленого біопластика не розм’якла і не деформувалася.
Підвищена термостійкість дозволить матеріалу знайти нові можливості у побутовому застосуванні без шкідливих наслідків для навколишнього середовища.
Раніше ми писали, що на Дніпропетровщині громаді повернули земельну ділянку
Також ми повідомляли, що з 23 грудня мають рорзпочатися виплати одноразової допомоги у 8000 гривень
Підписуйтесь на Дніпро Регіон у Facebook
Підписуйтесь на Дніпро Регіон у Telegram