Вальпургієва ніч у 2022 році унікальна за своєю силою Ι вона збігається з молодиком та сонячним затемненням, передає Дніпро Регіон.
Остання ніч квітня називається відьминою або Вальпургієвою і пов’язана з безліччю містичних легенд. Які традиції та ритуали збереглися до наших днів, що можна, а що категорично не можна робити у цей час, читайте у нашій статті.
Відьмин час традиційно випадає на ніч із 30 квітня на 1 травня.
Вальпургієва ніч: історія свята
На цей час припадає день пам’яті католицької святої Вімбурнської, однієї з перших християнських черниць Вальбурги, на ім’я якої було названо свято. Свята Вальпургія прославилася різними чудесами. У народі її вважали заступницею моряків, хворих і породіль, захисницею від стихії, хвороб, сказу, голоду, неврожаю.
Вальпургієва – одна із найтемніших та найтаємніших ночей , а тим більше – цього року, у ніч молодика. З часів середньовіччя збереглася легенда про те, що крім свята родючості, це ще й час бенкету нечистої сили. Вважалося, що цієї ночі відьми злітаються з усіх куточків землі на шабаш на священну лису гору. У народі вірили, що саме в ніч проти 1 травня відкривалися кордони між світами.
Вальпургієва ніч в Україні
У наших предків, які ніякого уявлення про святу Вальпургу не мали, було своє торжество – Живин день. 1 травня вони шанували головну покровительку Роду і Цілющої Сили – Богиню Живу. Відомо, що слово “життя” у стародавніх слов’ян звучало як “живіт” – живе тіло.
Слов’яни в цю дату проводили язичницькі обряди, поклоняючись Богам, які дарують землі родючість. Ритуали були схожі на кельтські – люди розпалювали багаття і стрибали через них, очищаючи тіло і душу, а молоді дівчата брали мітла в руки і ходили навколо багать, проганяючи нечисту силу.
Також молоді жінки ходили в ліс і збирали трави – вважалося, що в ніч з 30 квітня на 1 травня вони стають цілющими. Крім того, сни в Живин день або Вальпургієву ніч завжди віщі – радимо запам’ятати, що вам присниться.
Вальпургієва ніч: традиції свята
- Люди влаштовували гуляння, ігри, хороводи та палили багаття, щоб очиститися від злих духів і відлякати відьом.
- Це слушний час для різноманітних пророцтв, ворожінь та приворотів.
- У Вальпургієву ніч знахарки збирали трави , яким приписувалися особливі цілющі властивості.
- Якщо після ночі вмитися росою – на весь рік додасться здоров’я та краси.
- У Вальпургієву ніч сняться пророчі сни , а тому вранці треба згадати, що наснилося, щоб перевірити – справдиться чи ні.
- А ще цієї ночі можна загадувати бажання . Кажуть, вони дуже скоро збуваються.
Вальпургієва ніч 1 травня: що не можна робити
- Цієї магічної ночі не треба згадувати нечисту силу , щоб не привернути до себе її енергетику.
- Не можна вдягати речі чорного кольору , і навіть ті, в яких у людей відбувалися неприємності.
- У Вальпургієву ніч категорично не можна сваритися , дратуватися, бажати комусь зла.
- Агресивна людина у ніч на 1 травня може стати іграшкою в руках злих сил.
- Не можна приносити в дім бузок особливо, де є хвора людина, бо його квіти дурманять хворого своїм запахом і звуть в інший світ.