Неділя, 5 Травня

Мова йде не про тимчасове призупинення, а саме про зупинку господарської діяльності малих підприємств, повідомив директор ТОВ «Українська фабрика реклами» Руслан Кулик.

“Уже близько 10% представників малого і середнього бізнесу припинила свою господарську діяльність, понад 90 тисяч українців поповнили ряди безробітних з початку карантинного режиму в Україні. І це – лише початок. Адже, за оцінками фінансових аналітиків ці показники збільшаться в кілька разів”, – сказав він.

За даними аналітиків ru.investing, кожен день жорсткого карантину коштує розвиненим країнам світу 40-70% ВВП (в залежності від масштабу обмежень). Країни, що розвиваються, постраждають ще істотніше, адже у них більш уразлива інфраструктура, сильніший соціальний тиск та більш неповортка та корумпована система держуправління.

У таблиці наведені денні втрати ВВП країн світу від карантинних обмежень.

Вихід з нинішньої кризи буде більш складним та повільним, ніж у кризу 2008-2008 років. За сприятливих обставин та відносно недовгих термінів жорстких обмежень, для відновлення повноцінної діяльності великих підприємств знадобиться 1-3 роки.

Малий та середній бізнес потребуватиме значної підтримки з боку держави, без якої значна частина малих підприємств взагалі зникне.

Але у малого бізнесу також є переваги: їм легше швидко перейти в інші , більш затребувані у постпандемічному світі ніші, їм доступна горизонтальна кооперація. Також, перевагою малого бізнесу в Україні може стати те, що він мало орієнтований на експорт та менше залежить від курсових та цінових експортних коливань.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

0 0 голосів
Рейтинг статті

Раніше ми писали:

Дивіться ще

Підписатися
Сповістити про

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
wpDiscuz
0
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: