Четвер, 2 Травня

Екологи прогнозують, що 2021-й рік буде ще спекотніше, ніж попередній. Це призведе до проблеми з урожайністю, пересиханням річок, а питання з питною водою будуть загострюватися як у нашій країні, так і в усьому світі. Про повідомляє пресслужба Національної екологічної ради України, передає Дніпро Регіон.

«Очікується, що 2021 рік буде значно тепліше попереднього, який побив рекорди за кількістю днів у році з температурою вище 30℃. Потепління стрімко відбувається в північних регіонах України. При цьому степ атакує посуха», — кажуть експерти.

Як підвищення температури вплине на врожайність

Такі зміни клімату можуть спровокувати передчасне дозрівання ярих культур і одночасно знизити їх врожайність. А от умови вегетації для озимої пшениці стануть більш сприятливими. Також озимий ріпак краще буде рости в північних регіонах і гірше в степу. На Північ перемістяться і зони вирощування сої і соняшнику.

Вирощувати кукурудзу може стати проблемою. Серед прогнозів також поширення різних хвороб рослин, шкідників, активізуються бур’яни.

Кліматичні зміни загрожують стихійними явищами.

За прогнозами екологів, у південних областях (Миколаївській, Херсонській, Одеській) стануть частішими посухи і суховії — їх кількість в найближчі роки зросте на 15-30%. У Центрі почастішають град та сильні вітри. А ось на Захід прийдуть часті рясні дощі, тому повеней там не уникнути.

Як кажуть експерти, від неприродно спекотного клімату в першу чергу будуть страждати малі водотоки. Вони будуть міліти, пересихати. За останні  25 років з карти України зникло більше десяти тисяч малих річок. Це серйозна проблема.

Вони наполягають на тому, що Україні потрібна продумана державна водна програма, яка б змогла вберегти більшу частину водойм від катастрофи.

Також ми розповідали, що орендарям землі заборонили випалювати залишки рослин.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

0 0 голосів
Рейтинг статті

Раніше ми писали:

Дивіться ще

Підписатися
Сповістити про

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
wpDiscuz
0
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: