П’ятниця, 3 Травня

В Україні залишається 2% громадян, які попри війну добре ставляться до Росії, у той час як 92% — погано. Про це свідчать дані травневого соціологічного дослідження Київського міжнародного інституту соціології. Як повідомили у КМІС, на початку лютого перед повномасштабним вторгненням добре ставилися до Росії 34% населення України, повідомляє «Дніпро Регіон» 

“Важливо розуміти, що 2% — це близько 500 000 осіб, тобто достатньо істотна кількість в абсолютному вимірі все одно зберігає попри очевидні факти позитивне ставлення до агресора”, — зазначили у КМІС.

За даними соціологів, у всіх регіонах України абсолютна більшість жителів погано ставляться до Росії. Зокрема, на півдні погано ставляться 90%, на сході – 85% (у той час, як на початку лютого, відповідно, 45% і 53% добре ставилися до Росії).

Найбільше тих, хто продовжує добре ставитися до РФ, налічується на сході – 4%.

Абсолютна більшість громадян – 82% – на окупованій після 24 лютого 2022 року території негативно ставляться до Росії, і лише 6% позитивно ставляться до неї.

За даними соціологів, найпоширеніші емоції, які у українців викликає війна Росії проти України: гнів / обурення / ненависть / відраза (53%), гордість за Україну / армію (52%) і тривога / страх / жах (38%).

Фото: з сайту КМІС

Упродовж 13-18 травня 2022 року Київський міжнародний інститут соціології (КМІС) провів власне всеукраїнське опитування громадської думки “Омнібус”. Методом телефонних інтерв’ю з використанням комп’ютера опитано 2000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України (крім АР Крим).

Опитування проводилося з дорослими (у віці 18 років і старше) громадянами України, які на момент опитування проживали на території України (у межах, які контролювалися владою України до 24 лютого 2022 року). До вибірки не включалися жителі територій, які тимчасово не контролювалися владою України до 24 лютого 2022 року (АР Крим, м. Севастополь, окремі райони Донецької та Луганської областей), а також опитування не проводилося з громадянами, які виїхали закордон після 24 лютого 2022 року.

Формально за звичайних обставин статистична похибка такої вибірки не перевищувала 2,4% для показників, близьких до 50%, 2,1% для показників, близьких до 25%, 1,5% – для показників, близьких до 10%, 1,1% – для показників, близьких до 5%. За умов війни, крім зазначеної формальної похибки, додається певне систематичне відхилення, але при цьому отримані результати все одно зберігають високу репрезентативність та дозволяють досить надійно аналізувати суспільні настрої населення, пояснили у КМІС.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

0 0 голосів
Рейтинг статті

Раніше ми писали:

Дивіться ще

Підписатися
Сповістити про

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
wpDiscuz
0
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: