Середа, 15 Січня

Українців, які заборгували великі суми грошей, будуть виселяти з квартир і будинків та поміщати в спеціальні притулки. Заради цієї мети в Україні нададуть широкі повноваження приватним виконавцям, повідомляє Дніпро Регіон.

В Україні пропонують надати широкі повноваження приватним виконавцям, які займуться “вибиванням” боргів з пересічних громадян. Експерти підрахували, що системне невиконання судових рішень про стягування боргів з боржників призвело до того, що їх загальна заборгованість досягла суми в 770 мільярдів гривень.

Новий проект закону №5660 “Про примусове виконання рішень”, з текст якого можна ознайомитися на сайті Верховної Ради України, пропонує повністю змінити чинне регулювання виконавчого провадження. Законопроект передбачає розширення повноважень приватних виконавців і їх помічників.

Так, автори проекту закону пропонують внести зміни до Житлового кодексу, де сказано, що боржників можна виселити з житла без надання іншого. Однак, після примусової зміни власника всі мешканці зобов’язані звільнити житло добровільно або за рішенням суду.

Цікавий момент: рішення суду для виселення мешканців з будинку потрібно в тому випадку, якщо в ньому прописаний малолітня дитина. Однак це не означає, що при таких обставинах суд повинен зупинити звернення стягнення або реалізацію майна.

Щоб захистити виконавців на випадок, якщо мешканці заарештованої житлоплощі чинитимуть опір, в законопроекті передбачено штраф у розмірі 200 неоподатковуваних мінімумів, на сьогоднішній день це 3400 гривень.

Тимчасові притулки для виселених боржників на термін до року надаватимуть місцева влада. В яких умовах будуть проживати заборгували за комуналку або іпотеку українці, не уточнюється. Більш того, якщо в житловому фонді місцевої громади такого приміщення не знайдеться, то це теж не буде причиною для перешкоджання виселенню.

Джерело – today.ua

Раніше ми писали У Дніпрі мешканці 12 кварталу бачили смерч (ВІДЕО)

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

0 0 голосів
Рейтинг статті

Раніше ми писали:

Дивіться ще

Підписатися
Сповістити про

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
wpDiscuz
0
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: